Firmy už experimentují s videem na Vine a Instagramu. Ideálně na obou

Vine versus Instagram. Bitva, která se rozjela na konci června, kdy Instagram, potažmo Facebook, oznámili, že se populární obrázková síť rozšíří i o videa. Který z dvojice rivalů je ideální? Záleží na potřebách těch, kteří je využívají.

Krátká, zábavná nebo kreativní videa jsou v kurzu. Jejich svět má ale dvojici vládců. Vine a Instagram. Krátký exkurz by měl odhalit hlavní rozdíly mezi oběma projekty. Jsou rozdílné. Musí být. Je to Twitter versus Facebook.

Zásadní výhoda Instagramu je v délce spotu. Narozdíl od Vine totiž umí až patnáctivteřinové kousky. K tomu nabízí v základu třináct filtrů, které, stejně jako u fotek, dokáží s videem udělat divy. Funkce Cinema funguje jako stabilizátor při natáčení a hlavně není nutné zakládat nový účet a budovat novou síť fanoušků a přátel. Navíc už také rozchodil vkládání videí na vlastní stránky blogerů nebo firem. To se hodí především značkám.

Vine už posledním updatem dohnal ztrátu v oblasti stop-motion videí. Uživatelé mohou znovu vydat svá videa a nakopnout tím virální potenciál. Ten se dá zesílit i vypuštěním videa do jednoho z patnácti kanálů. Vychytávka je i v tom, že Vine umožňuje přehrávat videa pořád dokola. Někteří autoři už vymysleli zacyklené příběhy na šest vteřin.

Značky zatím zkouší obě varianty a rozhodnou se pravděpodobně až podle zkušeností s oběma systémy. Rozdíly tu opravdu jsou. Tohle jsou třeba videe Sephory, která tím oslavila patnácté narozeniny.

Vine

Instagram

Wimbledon

Pořadatelé slavného grand slamu používali obě platformy a měli na to systém. Instagramová videa byla do jisté míry oficiálnější, ukazovala jak žije turnaj a jaká je na něm atmosféra. Vine fungoval zas naopak jako šmírácká síť s atmosférou zakázaného ovoce pro záběry ze zákulisí.

Vine

Instagram

Target

Obchod Target na to šel zase jinak a udělal pro každou síť něco jiného. Koncept je stejný, ale forma je jiná. To umožňuje zasáhnout obě komunity. Zatímco na Vine je video z toho, jak se rozpouští nanuk, tak na Instagramu je až výsledká fotka.

Vine

Instagram (Photo)

via ISM

Total
0
Shares
Další články