Film podle Redditu: Porazila by jediná jednotka dnešní armády Římskou říši?

Co začalo jako nevinná otázka na Redditu, skončí podle všeho jako film. Brian Miller nyní píše druhou verzi původního scénáře Jamese Erwina, z nějž by se měl časem stát snímek v produkci Warner Bros. A zápletka? Jak by si nejmocnější říše své doby poradila s jednou jedinou jednotkou současné americké armády, kdyby se vrátila v čase do dob císaře Augusta?

Původní nápad, který James Erwin nadhodil uživatelům Redditu přes více než rokem, počítá s batalionem amerického námořnictva. Právě námořnictvo přitom má v zápletce Erwinova scénáře speciální důležitost – podle autora jednak není zcela nakloněno boji na souši a snaží se mu vyhnout, jak jen to jde, a za druhé jsou jeho příslušníci díky velmi omezeným zdrojům zvyklí poradit si s tím, co právě mají k dispozici.

V tomto duchu také Erwin napsal první scénář v době, kdy jej kontaktoval Adam Kolbrenner z Madhouse Entertainment. Nápad, který se ke Kolbrennerovi dostal díky své popularitě na Redditu, následně společně prodali v říjnu 2011 studiu Warner Bros. Původní scénář přitom vznikl z velké části i díky spolupráci celého Redditu, kde se jeho uživatelé předháněli v nejrůznějších nápadech na to, jak bude zápletka probíhat.

Studio ale chce mít na výběr více variant příběhu, proto přizvalo Briana Millera, který má za sebou třeba snímek Apollo 18, aby napsal jeho druhou verzi. Miller podle informací serveru Variety nikdy Erwinův scénář neviděl a podle hrubého náčrtu zápletky píše pro Warner Bros úplně od počátku vlastní variantu. Jednou z nejzásadnějších změn, která je u jeho verze zatím známa, je záměna námořnictva za jednotku současných amerických speciálních složek.

James Erwin má ke svému nápadu také stránku na Facebooku, která již má více než 5 tisíc fanoušků a lze se zde dozvědět novinky o vývoji projektu. Zatímco původní scénář je pracovně nazvaný Rome Sweet Rome, stejně jako stránka na Facebooku, film se takto skoro jistě jmenovat nebude. Práce se aktuálně soustředí na finalizaci scénáře a teprve až bude hotovo, začne se pracovat na přípravě natáčení. Na výsledek, bude-li  nakonec jaký, si tedy budeme muset počkat minimálně ještě několik let.

Rozhodně to ale zní zajímavě, alespoň pro fanoušky pořádné sci-fi akce. A samozřejmě jde také o další důkaz, jak sociální média dokážou talentovaného člověka dostat tam, kam by se v minulosti sám dostával mnohem obtížněji.

Total
0
Shares
Další články