Film o Facebooku točí David Fincher, do kin jde 2010

Film The Social Network je adaptací knihy Accidental Billionaires (náhodní miliardáři) od Bena Mezricha, která zatím bohužel nebyla přeložena do češtiny. Obsazení Davida Finchera do role režiséra je přinejmenším překvapující, stejně jako účast Aarona Sorkina, scénáristy veleúspěšného seriálu West Wing.

Natáčení má začít již brzy – podle slov Jesseho Eisenberga, který bude hrát roli zakladatele Facebooku Marka Zuckerberga, se bude po tři říjnové týdny natáčet přímo na kampusu Harvard University, zbytek filmu se bude točit v Los Angeles. Zajímavé je, že Harvard pustí filmaře do svých prostor. Za poslední tři desetiletí dostal přístup na kampus pouze jeden filmový štáb, totiž od snímku The Great Debaters. Informace zatím nebyla potvrzena, mluvčí Harvardu se nicméně nevyjádřil zamítavě.

Když pomineme spekulace o kvalitě filmu, ve vzduchu visí minimálně jedna velká záhada – jak si casting poradí s obsazením rolí dvojčat Winklevossových, která se s Zuckerbergem soudila o ukradení nápadu na sociální síť a kterým je v knize věnován velký prostor. Jednovaječná dvojčata Cameron a Tyler měří 2 metry.

via CNET