FB Newswire chce novinářům zjednodušit objevování obsahu

Facebook sice nad Twitterem vede v mnoha oblastech včetně aktivních uživatelů či reklamních příjmů, novináři ale stále pro objevování témat a zpráv stále dávají přednost Twitteru. Největší sociální síť by to chtěla změnit s projektem FB Newswire. Má šanci uspět?

Facebook oznámil, že se spojil se společností Storyful při práci na novém projektu FB Newswire. Jde o stránku, kam bude tým editorů sociální sítě sdílet zajímavé příspěvky, které byly veřejně publikovány napříč sociální sítí. Cílem je, aby se FB Newswire stal zdrojem inspirace pro novináře, kteří by následně mohli takto objevené příspěvky z Facebooku použít při tvorbě mediálního obsahu.

Partner Facebooku, společnost Storyful, má v oboru mnoho zkušeností. Soustřeďuje se na objevování a ověřování obsahu sdíleného na sociálních sítích a poskytování ověřeného obsahu svým klientům.

Zajímavým krokem je publikace všech příspěvků FB Newswire i na Twitteru, kde k tomu účelu byl zřízen zvláštní účet. Zdá se, že Facebook se tímto tahem snaží svůj nový projekt zviditelnit tam, kde se jeho primární novinářské publikum nachází nejvíce, tedy na konkurenčním Twitteru.

nw

Zda to projektu FB Newswire pomůže, to je ovšem otázka. Prostor jedné jediné stránky na Facebooku totiž stěží pokryje šířku témat, kterou si jinak každý novinář může obzvláště na Twitteru přesně přizpůsobit svým potřebám sledováním různých specificky zaměřených zdrojů.

Zdá se spíš, že publikum nové stránky bude již z podstaty věci velmi omezené. Nakolik, to bude záviset na typu zpráv, které tým FB Newswire bude v praxi vybírat. Schůdným řešením by nicméně mohla být tvorba dalších obdobných stránek, vždy tematicky zaměřených na určitý typ zpravodajství, například zprávy o celebritách, vědě, technice, ekonomice ci politice.

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

Takhle pekelnou facebookovou soutěž už jsme dlouho neviděli

Pohoršování se nad soutěžemi proti pravidlům Facebooku (a často i zdravému rozumu) nás přestalo bavit už před docela dlouhou dobou. Nedělali bychom totiž nic jiného. Do našeho rozsáhlého archivu ale teď přibyla jedna, která nás svým svérázným provedením natolik zaujala, že jsme prostě nedokázali odolat. Navíc má pravděpodobně našlápnuto překonat jeden (přinejmenším český) rekord.
Přečtěte si více

Anonymous chtějí 5. listopadu odstavit Zyngu i Facebook

Hackerské uskupení Anonymous se znelíbil plán Zyngy propouštět, a tak se na herní společnost cíleně zaměřilo. Díky tomu prý získalo mimo jiné dokumenty, podle kterých Zynga hodlá převést vývoj svých her do třetího světa. A to se Anonymous líbí ještě méně, proto hrozí zveřejněním kódu jejích her.