Facebookové diskuze se rozdělí do vláken a přibudou zvuky

Facebook se rozhodl, že informovat uživatele o nových notifikacích graficky již není úplně dostačující. Co kdyby si člověk nepřečetl nějakou životně důležitou zprávu včas? Proto byl veřejnosti představen i zvukový doplněk. V praxi to znamená, že pokud vám někdo okomentuje nějaký příspěvek, zašle zprávu, vloží něco na Timeline a podobně, tak se ozve krátký zvuk.

Facebook zatím testuje danou inovaci jen na malé části svých uživatelů a podle jejich reakcí se pak rozhodne, zda ji zavede plošně. Zvuk se dá velmi snadno vypnout či zapnout v nastavení, není tedy nutné se obávat, že začne počítač kdykoliv vyhrávat. Pravdou je, že v případě většího množství přátel a sociální aktivity na síti bude počítač pípat téměř neustále. Na druhou stranu je možné zvuk zprovoznit jen tehdy, když to je potřeba, což není nutně k zahození zejména v rámci pracovního využití.

Druhou novinkou je možnost okomentování konkrétního příspěvku v diskuzi či komentářích. Facebook vlastně využívá principu mnoha diskusních fór, kde se reakce štěpí v jednotlivé větve. Pokud má příspěvek větší množství komentářů, je obvykle i přes možnost využít @Mentions pro pozorovatele obtížné zorientovat se v reakcích na jednotlivé uživatele a mnohé se v záplavě textu ztratí.

Díky štěpení vláken tomu možná už brzy bude jinak. V současné době tuto funkci Facebook opět zprovoznil jen malému počtu uživatelů, na nichž dopady testuje. Výsledky ještě nejsou známy, uvidíme, jestli se těchto dvou novinek dočkáme někdy i na svých profilech. Uvítali byste to?

Via Mashable, VB