Facebookové diskuze se rozdělí do vláken a přibudou zvuky

Tvůrci Facebooku pravidelně zásobují uživatele novými vymoženostmi a nápady. Otázkou je, jestli vždycky dobrými. To platí především v případě první novinky – ozvučení notifikací. Druhá inovace se naopak jeví sympaticky, je jí možnost reagovat v diskuzi na konkrétního člověka díky novému tlačítku Reply.

Facebook se rozhodl, že informovat uživatele o nových notifikacích graficky již není úplně dostačující. Co kdyby si člověk nepřečetl nějakou životně důležitou zprávu včas? Proto byl veřejnosti představen i zvukový doplněk. V praxi to znamená, že pokud vám někdo okomentuje nějaký příspěvek, zašle zprávu, vloží něco na Timeline a podobně, tak se ozve krátký zvuk.

Facebook zatím testuje danou inovaci jen na malé části svých uživatelů a podle jejich reakcí se pak rozhodne, zda ji zavede plošně. Zvuk se dá velmi snadno vypnout či zapnout v nastavení, není tedy nutné se obávat, že začne počítač kdykoliv vyhrávat. Pravdou je, že v případě většího množství přátel a sociální aktivity na síti bude počítač pípat téměř neustále. Na druhou stranu je možné zvuk zprovoznit jen tehdy, když to je potřeba, což není nutně k zahození zejména v rámci pracovního využití.

Druhou novinkou je možnost okomentování konkrétního příspěvku v diskuzi či komentářích. Facebook vlastně využívá principu mnoha diskusních fór, kde se reakce štěpí v jednotlivé větve. Pokud má příspěvek větší množství komentářů, je obvykle i přes možnost využít @Mentions pro pozorovatele obtížné zorientovat se v reakcích na jednotlivé uživatele a mnohé se v záplavě textu ztratí.

Díky štěpení vláken tomu možná už brzy bude jinak. V současné době tuto funkci Facebook opět zprovoznil jen malému počtu uživatelů, na nichž dopady testuje. Výsledky ještě nejsou známy, uvidíme, jestli se těchto dvou novinek dočkáme někdy i na svých profilech. Uvítali byste to?

Via Mashable, VB

 

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

TOP memy týdne: Jak dospět

Výběr rad do života, které se prostě hodí komukoliv a v jakémkoliv věku. Ať už si nevíte rady s tím, jak se vlastně má správně používat selfie stick, jak se nejlépe obléknout na motorku, jak na té motorce převézt pejska, nebo třeba jak si říct o trochu té romantiky.
Přečtěte si více

Facebook v Indii testuje “prozváněcí” reklamu

Pokud jste mladší ročníky, možná si ještě pamatujete na dobu, kdy jste místo volání či SMS své přátele ze školy jen prozváněli, abyste ušetřili za hovor. Prozvánění je velmi populární i v Indii, a právě tam Facebook nyní testuje zcela novou "prozváněcí" reklamu.