Facebook zveřejnil prezentaci s výsledky za první čtvrtletí

Na konci prvního čtvrtletí letošního roku měl Facebook 1,11 miliardy měsíčně aktivních uživatelů a z nich celých 665 milionů aktivních denně. Velká většina uživatelů přistupuje k největší sociální síti také přes mobilní telefony a téměř 200 milionů lidí dokonce výhradně touto cestou.

Pokud jde o finanční výsledky, oproti poslednímu čtvrtletí loňského roku si Facebook o něco pohoršil, v tomto případě jde ale o sezónní trend, neboť stejně tomu bylo i před rokem. Meziročně si naopak o 400 milionů dolarů polepšil. Stále platí, že zdaleka nejcennější jsou uživatelé z USA a Kanady, na nichž společnost dokáže vydělat v průměru více než dvojnásobek ve srovnání s evropskými uživateli, o Asii a dalších regionech ani nemluvě. Celou prezentaci o 25 stranách k podrobnějšímu studování najdete v PDF na tomto odkazu, my jsme vybrali to nejpodstatnější:

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

Facebook testuje Follow pro stránky a přidal recenzovací tlačítko

Chtěli byste sledovat příspěvky nějaké stránky na Facebooku, ale nechcete, aby váš Like byl chápán jako vyjádření podpory? Možná brzy budete mít jak své požadavky skloubit, sociální síť totiž testuje tlačítko Follow i pro stránky. Všem lokálním stránkám se navíc přesunula možnost vkládání uživatelských minirecenzí na viditelnější pozici vedle tlačítka Like.