Facebook zveřejnil prezentaci s výsledky za první čtvrtletí

Na konci prvního čtvrtletí letošního roku měl Facebook 1,11 miliardy měsíčně aktivních uživatelů a z nich celých 665 milionů aktivních denně. Velká většina uživatelů přistupuje k největší sociální síti také přes mobilní telefony a téměř 200 milionů lidí dokonce výhradně touto cestou.

Pokud jde o finanční výsledky, oproti poslednímu čtvrtletí loňského roku si Facebook o něco pohoršil, v tomto případě jde ale o sezónní trend, neboť stejně tomu bylo i před rokem. Meziročně si naopak o 400 milionů dolarů polepšil. Stále platí, že zdaleka nejcennější jsou uživatelé z USA a Kanady, na nichž společnost dokáže vydělat v průměru více než dvojnásobek ve srovnání s evropskými uživateli, o Asii a dalších regionech ani nemluvě. Celou prezentaci o 25 stranách k podrobnějšímu studování najdete v PDF na tomto odkazu, my jsme vybrali to nejpodstatnější:

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

Nový feed pouze s příspěvky stránek nyní pro všechny

Po krátkém testu by nyní měla být součástí každého facebookového profilu záložka nazvaná výstižně Pages Feed, v češtině Zdroje stránek. Ta je věnována pouze příspěvkům stránek. A stejně tak se zdá, že Facebook již všem uživatelům zpřístupnil možnost odebírat příspěvky stránek skrze notifikace, takže pokud nějakou spravujete, možná je nejvyšší čas je na to upozornit.