Facebook zrychlil mazání fotek, netrvá už roky

Facebooku se konečně podařilo opravit chybu, kvůli níž některé staré fotografie nebylo možné nadobro smazat z jeho serverů. Kromě toho umožnil individuální nastavení úrovně soukromí u jednotlivých profilových fotografií.

Facebook převádí své fotografie na nový systém, ve kterém je časový limit pro cache fotografie na serverech CDN (content delivery network) stanoven na 30 dní. Právě s těmito “zbytky” fotografií byly v minulosti problémy – ačkoliv uživatel fotografii ze svého profilu smazal a ona z něj skutečně zmizela, na CDN serveru zůstala a kdo měl k dispozici přímý odkaz na obrázek, mohl ji stále načíst.

Například čtenáři serveru Ars Technica si v minulosti stěžovali na to, že jejich fotografie takto zůstaly dostupné i více než tři roky. Redaktorovi serveru se podařilo s vlastními fotografiemi ověřit roční zpoždění. Podle aktuálních pokusů webu trvá nyní odstranění nově smazaných fotografií z přímého odkazu kolem dvou dní. To je o hodně lepší výsledek než tři roky, ve srovnání s Flickerem nebo Twitterem, kde dochází k odstranění fotografie okamžitě, tu ale stále zůstává nepříjemná časová prodleva.

Z oblasti fotografií pak pochází ještě jedno drobné vylepšení, Facebook totiž nově umožňuje nastavit úroveň soukromí profilových a cover fotografií u každé zvlášť, s tím, že aktuální fotografie je vždy povinně veřejná. V minulosti bylo možné viditelnost těchto fotografií nastavit jen pro celé album, tedy pro všechny stejně. Naopak u ostatních fotografií starý režim zůstává, nastavit jejich úroveň soukromí lze pouze na úrovni celého alba.

Via AT, TC

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

Facebook rozjel zřejmě poslední velké hlasování. Zapojíte se i vy?

Chystané velké změny pravidel Facebooku, které mohou být poslední, o nichž uživatelé dostanou možnost hlasovat, sociální síť v pondělí poslala do schvalovacího procesu. Pokud však bude hlasovat alespoň 30 procent aktivních uživatelů a většina změny odmítne, zůstanou pravidla v dosavadním znění a "přežijí" i veřejná hlasování. Zkušenosti z minula ukazují, že šance velká není.
Přečtěte si více

Facebook sleduje odkazy ve zprávách, počítá jim sdílení

Facebook oficiálně potvrdil, že sleduje odkazy na webové stránky sdílené v soukromých zprávách, a vnesl tak více světla do fungování počítadla sdílení při použití jeho pluginu. Číslo, které udává počet sdílení dané stránky na Facebooku, totiž zahrnuje nejen ty, kdo na Like kliknuli na dané stránce, ale i jiné formy sdílení, například právě v soukromých zprávách.