Facebook zrušil pravidlo 20 procent textu pro cover fotografie

Majitelé stránek na Facebooku, jásejte! Sociální síť zrušila pravidlo maximálně 20 procent textu v titulních obrázcích v záhlaví stránek. To ale samozřejmě neznamená, že by je snad bylo třeba okamžitě textem zaplnit.

Je to skutečně tak. V příslušné sekci pravidel Facebooku zmizela věta, která o omezení textu v cover fotografiích mluvila. Jedním z těch, kdo si toho všimli jako první, byla marketingová společnost TabSite, jejíž srovnání pravidel před změnou a po ní si vypůjčíme.

Pravidlo 20 procent textu v obrázcích ovšem zůstává (viz sekce III. D.) u všech reklam a Sponsored Stories přítomných ve feedu novinek. Nelze dostatečně zdůraznit, že změna se týká jen a pouze cover fotografií.

Co tahle změna vůbec znamená? Její hlavní přínos rozhodně není v tom, že na cover fotografiích může být víc textu. Toho je na ně ve většině případů stejně lépe dávat pomálu, a to jen strategicky a po velmi dobré úvaze. Hlavním přínosem je, že marketéři nemusí obsah textu měřit. Nemusí se jím totiž vůbec zabývat. Odpadá také podivný kontrolní proces sociální sítě, který ne vždy fungoval bezchybně.

Pokud uvažujete nyní nad tím, jak změny využít, doporučujeme pěknou úvahu, kterou na téma cover fotografií bez omezení textu přinesl hezky zčerstva blog Socially Stacked. Ten hlavně varuje, že by majitelé stránek na těchto fotografiích neměli být příliš reklamní.

Cover fotografie totiž už od dubna opět mohou obsahovat call to action i jakékoliv jiné nabídky, které doposud byly omezené právě množstvím textu. Díky odpadnutí poslední zmíněné překážky možná někteří majitelé stránek budou mít nutkání zaplnit cover fotografii svými produkty nebo jinou inzercí. To ovšem nemusí být dobrý nápad. Cover fotografie stránky by totiž neměla sloužit (až tolik) k přímému prodeji, ale spíš by měla zaujmout návštěvníka, aby se na stránce cítil dobře. V tomto ohledu je mnohem důležitější dobře zvolená fotografie a text by měl být vytvořen tak, aby její pozitivní přínos nerušil.

Jen škoda, že tím ztrácí smysl tenhle sympatický nástroj od agentury Loosers.

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

Facebook vysvětlil fungování svého news feedu a odhalil další plány

News feed Facebooku, kanál aktuálních příspěvků od přátel a stránek na hlavní stránce, je dnes s ohledem na význam služby důležité téma nejen pro uživatele, ale také pro firmy či agentury. Po letech hádání a nejasností se sociální síť konečně rozhodla poodhalit, jak její nejdůležitější uživatelský produkt funguje. Vysvětlila několik aktuálních změn a slíbila, že bude podobně informovat i o změnách budoucích.
Přečtěte si více

Konference Future Insights míří do Evropy, vybrala si Prahu

Chcete si odpočinout od českých řečníků a zažít přímo doma v Česku velkou akci mezinárodního formátu? Na konci listopadu dostanete unikátní příležitost díky několikadenní dvojkonferenci Future of Web Design a Future of Web Apps. Ta se poprvé přesouvá do kontinentální Evropy a právě Praha byla vybrána díky své poloze přímo v jejím srdci.