Facebook zprovoznil hashtagy i pro telefony, zatím jen na webu

Zprovoznění hashtagů na Facebooku pro mobilní platformy, které i sama sociální síť považuje podle svých veřejných vyjádření za nejdůležitější, se dočkalo prvního kroku. Hashtagy by nyní měly fungovat na mobilním webu. Malým vylepšením je také funkce Related Hashtags.

Hashtagy na Facebooku se včera dočkaly dvou vylepšení. Jedno z nich je výrazně důležitější, a je také prvním krokem k netrpělivě očekávané úplnosti funkce. Druhé je jen takovou zábavnou legráckou, i když věříme, že i praktickou.

Začněme onou legráckou, budeme s ní totiž velmi rychle hotovi. Sociální síť obohatila vyhledávání hashtagů o funkci nazvanou Related Hashtags. Nejde o nic jiného, než že vám přímé vyhledávání hashtagů zobrazí i všechny hashtagy, které uživatelé často používají zároveň s tím, který jste hledali.

Druhé vylepšení je mnohem důležitější a je zásadním posunem na cestě za dotažením hashtagů do konce. Podle TechCrunche by totiž od přelomu včerejška a dneška měly hashtagy fungovat alespoň v části mobilního Facebooku. Touto částí se sice nestaly aplikace, které jsou pro většinu uživatelů sociální sítě primární mobilní destinací, přesto jde ale o důležitý krok správným směrem. Místo aplikací se obohacení o hashtagy jako první dočkal HTML5 mobilní web sociální sítě.

Jak již jsme ale psali v příspěvku věnovanému základům práce s hashtagy, nic nebrání tomu, abyste hashtagy používali i při publikování z mobilních aplikací. Jedinou nevýhodou je, že ostatní mobilní uživatelé aplikací nebudou moci tyto hashtagy prokliknout. Jejich přínos tak bude omezen pouze na uživatele desktopu a nově také na ty, kdo používají mobilní web.

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

TOP memy týdne: Jágr je bůh?

Tento rok očekáváme silný nárůst jména Jaromír u novorozenců, zjistili jsme, proč mají mobilní telefony čím dál větší obrazovky, jak se pozná opravdová láska, co si koupit na návštěvu strip klubu a mraky dalších extrémně užitečných a neprávem masovými médii opomíjených skutečností.