Facebook zprovoznil hashtagy i pro telefony, zatím jen na webu

Zprovoznění hashtagů na Facebooku pro mobilní platformy, které i sama sociální síť považuje podle svých veřejných vyjádření za nejdůležitější, se dočkalo prvního kroku. Hashtagy by nyní měly fungovat na mobilním webu. Malým vylepšením je také funkce Related Hashtags.

Hashtagy na Facebooku se včera dočkaly dvou vylepšení. Jedno z nich je výrazně důležitější, a je také prvním krokem k netrpělivě očekávané úplnosti funkce. Druhé je jen takovou zábavnou legráckou, i když věříme, že i praktickou.

Začněme onou legráckou, budeme s ní totiž velmi rychle hotovi. Sociální síť obohatila vyhledávání hashtagů o funkci nazvanou Related Hashtags. Nejde o nic jiného, než že vám přímé vyhledávání hashtagů zobrazí i všechny hashtagy, které uživatelé často používají zároveň s tím, který jste hledali.

Druhé vylepšení je mnohem důležitější a je zásadním posunem na cestě za dotažením hashtagů do konce. Podle TechCrunche by totiž od přelomu včerejška a dneška měly hashtagy fungovat alespoň v části mobilního Facebooku. Touto částí se sice nestaly aplikace, které jsou pro většinu uživatelů sociální sítě primární mobilní destinací, přesto jde ale o důležitý krok správným směrem. Místo aplikací se obohacení o hashtagy jako první dočkal HTML5 mobilní web sociální sítě.

Jak již jsme ale psali v příspěvku věnovanému základům práce s hashtagy, nic nebrání tomu, abyste hashtagy používali i při publikování z mobilních aplikací. Jedinou nevýhodou je, že ostatní mobilní uživatelé aplikací nebudou moci tyto hashtagy prokliknout. Jejich přínos tak bude omezen pouze na uživatele desktopu a nově také na ty, kdo používají mobilní web.

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

Možnost stažení všech tweetů chce Costolo do konce roku

O tom, že by do konce roku měla na Twitter přibýt možnost stáhnout všechny své tweety, již jeho šéf Dick Costolo mluvil během září. Nyní tuto předpověď potvrdil, ovšem s tím, že programátoři, kteří na funkci pracují, prý o reálnosti termínu do konce prosince pochybují. Takže vlastně zase nevíme nic. Dostali jsme ale aspoň některá aktuální čísla.