Facebook zlepšuje ochranu soukromí. Situaci má zachránit… modrý dinosaurus

Facebook se chce zbavit nálepky sítě pro stalkery. Jde proto naproti uživatelům, kteří neumějí svůj profil nastavit tak, aby dostatečně chránili svoje soukromí. Spouští aplikaci, která jim v tom pomůže. A aby přitáhla pozornost i 13letých holčiček a hormony oblblých matek s miminy, které jsou terčem úchylů nejčastěji, provádět jí bude modrý dinosaur.

Každý z miliardy a čtvrt uživatelů Facebooku uvidí během příštích dní následující obrazovku. Facebook s ní vybízí své věrné ke kontrole nastavení soukromí pomocí zbrusu nového nástroje Privacy Checkup. Celým procesem uživatele provede modrý dinosaurus, asi aby to bylo o kousek zábavnější:

PrivacyCheckupIntro650

Nový nástroj má pomoci nadobro vyřešit pochybnosti s ochranou soukromí uživatelů Facebooku, které kolem sociální sítě na základě některých jejích minulých výstřelků panují. V poslední době přitom už trochu neprávem.

Od té doby, co si Facebook prošel vyšetřováním v USA od Federální obchodní komise a o něco později i od Evropské komise, se už společnost snaží přistupovat k soukromí svých uživatelů docela zodpovědně.

Privacy Checkup zatím bude fungovat jen na desktopu a provede vás celkem třemi klíčovými kroky:

  • nastavení viditelnosti vašich příspěvků
  • nastavení povolení pro aplikace
  • nastavení viditelnosti osobních informací na vašem profilu (město, zaměstnání ap.)

Jde samozřejmě o přesně stejné položky a možnosti, které najdete v klasické nabídce nastavení na Facebooku. Pokud jste si opravdu jisti, že je vše v pořádku a nastavené přesně podle vašich představ, můžete modrého dinosaura obratem poslat zpět pod zem.

Chytrý dinosaurus!

Pokud ve vás nicméně dříme stále kus pochybností, určitě si procesem projděte. Nezabere to víc než pár minut a je to rozhodně menší otrava, než si nastavení profilu vyřizovat přes klasickou nabídku Facebooku.

V té totiž není úplně jednoduché určitou jednotlivost najít. Pokud byste naopak projížděli všechny položky nastavení jednu po druhé, můžete s tím strávit i dost dlouhou dobu.

privacycheckup

Novou aplikaci pro nastavení soukromí můžete využít nejen tehdy, když ji Facebook sám od sebe ukáže. Je také možné ji kdykoliv spustit přes nabídku nastavení soukromí vpravo nahoře na hlavní liště, viz obrázek nahoře.

Facebook k vysvětlení funkcí nového nástroje také vytvořil i krátké video. Je to jako by říkal: “Nastavte si soukromí teď, protože jednodušší už to rozhodně nebude.” 

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

Akční tým SMAT, aneb jak mohou fungovat sociální sítě na univerzitě

Znáte Akční tým Provozně ekonomické fakulty České zemědělské univerzity? Jestli ne, je to možná docela škoda. Jde o projekt, v jehož rámci se skupina současných i bývalých studentů již rok a půl stará o komunikaci fakulty přes nejrůznější sociální média. Jejich přístup je svěží, originální a nepostrádá zajímavé akce a soutěže nejen pro studenty.