Facebook zjednodušuje tvorbu opakovaných událostí

S takzvanými opakovanými událostmi může kdokoliv, kdo se účastnil některé akce, vzít vizitku této události z Facebooku a na jejím základě vytvořit událost novou. Sociální síť automaticky překopíruje všechny důležité detaily ze staré události do té nové a automaticky také pozve všechny přátele, kteří se původní události účastnili. Není ale třeba se bát, před publikováním události lze všechny detaily upravit. Funkci vytvořil programátor Facebooku Bob Baldwin.

Opakované události by již měly být pro všechny uživatele Facebooku aktivní, takže si jejich použití můžete vyzkoušet. Stačí v nedávné minulosti najít libovolnou událost, kde jste potvrdili účast. V pravém horním rohu na stránce události, konkrétně v menu s nastavením, najdete položku Vytvořit opakovanou událost, v anglické verzi Create Repeat Event. Kliknutím na tuto položku se automaticky vytvoří událost, kam jsou předpozváni všichni vaši přátelé, kteří se účastnili původní události, a kde je vyplněn stejný popis a stejné místo konání. Datum bude automaticky přednastaveno na aktuální den, čas zůstane prázdný.

Pokud jako vzor vezmete událost, kterou původně organizoval někdo jiný než vy, mezi automaticky pozvanými hosty budou pouze ti, kteří jsou mezi vašimi vlastními kontakty. To odpovídá existujícímu omezení, že na události na Facebooku může každý uživatel zvát pouze své přátele a nikoho jiného.

Via WPN