Facebook zjednodušil udělování administrátorských práv ke stránkám

Potřebujete udělat adminem stránky na Facebooku někoho, koho nemáte v přátelích? Největší sociální síť to umožňuje, budete ale potřebovat jeho e-mailovou adresu. Funkce, která není úplně nová, se dočkala se určitých vylepšení.

Dát správcovská práva ke stránce na Facebooku někomu, koho nemáte v přátelích? Facebook tuto možnost sice nabízel, byla ale poněkud problematická, ne vždy a pro každého totiž fungovala zcela bezchybně.

V případě komplikací potom stejně bylo často nutné se s novým správcem virtuálně spřátelit, aby bylo možné mu práva ke stránce udělit. Napravit tento nedostatek se nedávno rozhodla i sama sociální síť.

Podle příspěvku na stránce Facebook + Journalists, a nové upravené sekce příslušné části nápovědy Facebooku, by nyní mělo být možné předat správcovská práva pomocí e-mailu bez jakéhokoliv omezení. Tedy, abychom byli přesní, jen s jedním drobným omezením. Potřebujete totiž e-mailovou adresu, kterou má Facebook propojenou s uživatelským účtem nového správce.

Pokud příslušnou adresu máte, je už další postup vcelku jednoduchý. Citujme českou verzi nápovědy:

  1. Klikněte v horní části stránky na možnost Upravit stránku .
  2. Vyberte možnost Spravovat role správců.
  3. Zadejte jméno nebo e-mailovou adresu osoby, kterou chcete přidat.
  4. Kliknutím na položku Manažer pod jménem vyberte roli správce.
  5. Klikněte na tlačítko Uložit a potvrďte změny zadáním svého hesla.

Zvolený uživatel uvidí nabídku stát se správcem stránky v notifikacích a také na pravé straně vedle svého news feedu. Pokud má zapnuté notifikace e-mailem, přistane mu nabídka i v inboxu mezi přijatými zprávami. Zda nabídku přijme, nebo nikoliv, už potom je čistě na jeho uvažení.

page manager notification

Sami si nejsme zcela jistí, co vlastně je na funkci natolik nové, aby ji Facebook právě teď zviditelňoval na své stránce pro novináře, protože o ní víme již dlouhou dobu.

Podle komentářů ostatních uživatelů ale může jít o několik věcí. Předně, Hugh Briss ze Social Identities zmiňuje, že dříve bylo nutné, aby nový správce dal nejprve stránce Like. Další uživatelé si pak stěžují, že předávání správcovství pomocí e-mailu pro ně nefungovalo buď vůbec, nebo fungovalo jen někdy a jen pro některé uživatele.

Je tedy pravděpodobné, že by funkce nyní měla být opravena a fungovat bezchybně. Soudě ze znění nápovědy, nemělo by také už být třeba, aby nový správce měl stránku mezi oblíbenými.

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

Czech Internet Forum: Uživatel se mění

Využívání více komunikačních kanálů, příklon k osobnímu doporučení a čím dál častější akce na sociálních sítích. Tak se změnilo chování zákazníka na internetu. Změňte ho taky, shodli se na jasném doporučení přednášející letošního Czech Internet Fora. Přečtěte si, co radí dělat a nedělat na sociálních sítích i mimo ně.
Přečtěte si více

Prokliky nehrají roli, říká Facebook

Jen jedno procento těch, kdo nakupují offline, někdy kliká na reklamu na Facebooku. Sociální síť na základě výzkumů prováděných ve spolupráci s marketingovou společností Datalogix tvrdí, že nejdůležitější je oslovit reklamou a správným počtem jejích zobrazení celou cílovou skupinu.