Facebook získá superschopnosti: koupil startup Wit.ai, který rozezná hlasové povely

Facebook opět nakupoval. Tentokrát se pustil do startupu Wit.ai, který se zabývá rozpoznáváním hlasu. Statusy tak brzy půjdou počítači pouze diktovat a v budoucnu získá sociální síť „schopnosti jako Siri“. Tím to údajně nekončí. Podívejte se, co už Wit.ai umí.

Podle informací, které se na internetu vynořují, se hlasové ovládání má zaměřit na Messenger. Facebook k nákupu moc nedodává, známá není ani cena, ani plány, jen suché konstatování, že Wit.ai je báječná aplikace a „jsme rádi, že se k nám přidali“.

Velký bratr za Messengerem

Rozpoznávání řeči může Messengeru umožnit daleko víc než jen diktování zpráv místo jejich psaní. Bude lépe chápat, o čem se lidé baví, případně může navrhnout to, co by měli udělat dál. Aplikace by mohla rozpoznávat zvuky i celá videa a samozřejmé lépe cílit reklamu.

Wit.ai byl doteď v zásadě malým, ale úspěšným startupem v Palo Altu. Používalo ho přes šest tisíc softwarových vývojářů, kteří většinou ale s Facebookem neměli co do činění. Na svém blogu Wit.ai uvádí, že jejich software už používají stovky aplikací a zařízení. Dají se s ním dělat zajímavé věci. Fungují třeba světla na vánoční stromeček ovládaná hlasem.

Dobře si jde hrát s robotem

A vůbec ovládat zařízení v domácnosti

Někteří tak naučili na hlasový povel poslouchat třeba mikrovlnku nebo topinkovač. Wit.ai slibuje, že platforma zůstane otevřená a může jí tak i dál používat kdokoliv. „Tohle je jenom začátek,“ dodává startup. Vypadá to, že má pravdu.

Diskuze k článku