Facebook zaplatí uživatelům za sledování videoreklam

Více skamarádit uživatele s facebookovými kredity a najít další způsoby, jak vydělat peníze na digitálních monetizačních metodách. To jsou podle Deb Liu, šéfky Facebook Credits, hlavní cíle nového projektu. Změna systému podle ní „podpoří vývojáře, aby adoptovali Credits, a pomůže uživatelům, aby lépe pochopili, co Credits jsou“. Systém kreditů by se tak měl více zviditelnit a vývojáři získají další možnost, jak na svých hrách vydělat.

Sponzorovaná videa budou pro začátek umístěna do 350 her a aplikací na Facebooku. Z řad herních vývojářů najdeme mezi účastníky projektu například společnosti CrowdStar, Zynga nebo Digital Chocolate. Mezi tvůrce reklam se zařadí Sharethrough, SocialVibe, Epic Media či SupersonicAds a o analytiku se postará TrialPay.

Kasička na nákupy

Uživatel dostane za zhlédnutí vybrané video reklamy jeden kredit, který je ekvivalentem deseti centů. Zbohatnout se na tom rozhodně nedá, ale když budete na sponzorované reklamy koukat hodně, můžete pak vydělané peníze použít na nákup skutečného zboží na facebookové stránce pro hromadné nákupy Facebook Deals.

Právě minulý týden totiž Facebook rozšířil svůj program Credits a uživatelé nově mohou kredity uplatnit i na Facebook Deals. V únoru navíc služba Facebook Deals vstoupila do Evropy a tím se přiblížila i nám.

Kredity lze nicméně použít mnoha způsoby, protože fungují jako univerzální měna napříč všemi facebookovými aplikacemi. Očekává se, že zvláště lákavý bude nový projekt pro vášnivé hráče, kteří si za získané kredity mohou nakoupit lepší zbraně či jiné vybavení.

Jako stvořené pro brand reklamy

Přirozený odpor lidí k online videoreklamám plánuje Facebook eliminovat tím, že budou embeddované reklamy nejen originální, ale také budou přímo souviset se zájmy lidí využívajících danou aplikaci nebo hrajících konkrétní hru.

Jak uvedl výkonný ředitel společnosti Sharethrough Dan Green, tento projekt reprezentuje „krok pryč od rušivé reklamy“. Zároveň dodal, že kreativci jeho společnosti se zaměří na brand reklamy, které uživatelé nejen rádi zhlédnou, ale také je často sdílejí i se svými přáteli. Zástupci společnosti Sharethrough věří, že právě integrace brandovaných videí do online zábavy je klíčem k efektivitě sociálních videoreklam.

Facebook již delší dobu směřuje k tomu, aby všichni vývojáři aplikací a sociálních her přešli na systém facebookových kreditů do července. V současnosti kredity využívá už 550 her a aplikací. Na pomyslné palubě je už 275 vývojářů, kteří reprezentují 85 procent všech transakcí.

Via VB, Mashable