Facebook začal u sdílených příspěvků zobrazovat informace o původní stránce

Sociální síť má opravdu pracovní prázdniny. Momentálně testuje novou funkci, s níž se při sdílení odkazů od stránek zobrazí podrobné informace o stránce, ze které původní příspěvek pochází.

S novinkou, se kterou si Facebook aktuálně pohrává, se dozvíte víc o stránkách, jejichž příspěvky ostatní sdílí mezi své vlastní publikum. U příspěvku od stránky, poslaného dál pomocí tlačítka Share, se díky ní zobrazí kategorie stránky, počet fanoušků a možnost si stránku rovnou přidat mezi oblíbené. Nové informace se zobrazují mezi komentářem toho, kdo příspěvek sdílí dál, a tělem původního příspěvku.

Informace se u příspěvků zobrazují pouze tehdy, pokud je sdílen dál pomocí tlačítka Share. Příspěvky, které se ve feedu zobrazují, protože jim někdo z přátel dal Like, detailní informace o stránce neobsahují. Je u nich pouze možnost přidat si stránku mezi oblíbené. Podle počtu uživatelů, kterým se doprovodné informace zobrazují, se zdá, že nejde o pouhý experiment, ale širší rollout pro všechny uživatele.

shared info

shared info 2

Total
0
Shares
Další články