Facebook vzkřísil f8, developerská konference bude koncem dubna

Facebook na SXSW oznámil, že se 30. dubna bude opět konat jeho developerská konference f8. Ta poslední byla v roce 2011 a sociální síť tehdy oznámila profily Timeline.

Konference f8 sice možná nikdy nebyly pravidelnou událostí, a Facebook je vždy vyhlašoval podle potřeby, přesto se ale obvykle konaly přibližně jednou za rok. Od roku 2011, kdy sociální síť oznámila nové profily Timeline a také platformu Open Graph, ovšem k vyhlášení další developerské konference nedošlo po dobu dva a půl roku. Až do teď.

Ilya Sukhar, současný roduktový manažer Facebooku a zakladatel firmy Parse, která se v minulosti stala jednou z akvizicí sociální sítě, oznámil o víkendu plán na oživení developerské konference na SXSW. Konference si podrží svůj dřívější název f8 a bude se konat v samém závěru dubna v americkém San Franciscu.

Facebook slibuje, že konference bude letos skutečně zaměřená pouze na developery. Těch by rád přilákal zhruba 1500 a nabídnout jim chce mimo jiné rady, jak vytvořit úspěšnou aplikaci a jak na ní vydělat.

Konference již také má svou webovou stránku. Na té na sebe můžete zanechat kontakt, díky čemuž vás Facebook upozorní, až začne prodávat vstupenky.

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

Pinterest spouští první analytický nástroj

První analytický nástroj od Pinterestu napoví, kolik lidí sdílelo pin z webové stránky, kolik zobrazení který pin měl a také jakou návštěvnost sledovaná webová stránka z Pinterestu dosahuje. Sociální síť si tak připravuje půdu pro chystanou monetizaci.
Přečtěte si více

Facebook prý zvažuje přidání hashtagů

Podle zdrojů amerického magazínu Wall Street Journal zvažuje největší sociální síť, že by v budoucnu přidala hashtagy po vzoru Twitteru a dalších sociálních sítí. Budoucnost by to ale neměla být nijak blízká, podle dosavadních kusých informací se vše jeví být spíš ve stadiu příprav.