Facebook vzkřísil f8, developerská konference bude koncem dubna

Facebook na SXSW oznámil, že se 30. dubna bude opět konat jeho developerská konference f8. Ta poslední byla v roce 2011 a sociální síť tehdy oznámila profily Timeline.

Konference f8 sice možná nikdy nebyly pravidelnou událostí, a Facebook je vždy vyhlašoval podle potřeby, přesto se ale obvykle konaly přibližně jednou za rok. Od roku 2011, kdy sociální síť oznámila nové profily Timeline a také platformu Open Graph, ovšem k vyhlášení další developerské konference nedošlo po dobu dva a půl roku. Až do teď.

Ilya Sukhar, současný roduktový manažer Facebooku a zakladatel firmy Parse, která se v minulosti stala jednou z akvizicí sociální sítě, oznámil o víkendu plán na oživení developerské konference na SXSW. Konference si podrží svůj dřívější název f8 a bude se konat v samém závěru dubna v americkém San Franciscu.

Facebook slibuje, že konference bude letos skutečně zaměřená pouze na developery. Těch by rád přilákal zhruba 1500 a nabídnout jim chce mimo jiné rady, jak vytvořit úspěšnou aplikaci a jak na ní vydělat.

Konference již také má svou webovou stránku. Na té na sebe můžete zanechat kontakt, díky čemuž vás Facebook upozorní, až začne prodávat vstupenky.

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

Facebook odhalil reklamu na nový Home a vysvětlil podrobnosti

Židle jsou jako Facebook. Pamatujete ještě na tuhle divnou a notně vysmívanou reklamu? Tentokrát jde Facebook do televize s reklamou od Wieden+Kennedy na svou novou mobilní aplikaci Home, a přestože odvážné metafory vystřídal spíš smyslově přitažlivý surrealismus a nechybí ani kočičky, první reakce ani v tomto případě nevyznívají zrovna pozitivně.