Facebook vývojářům zakázal napojování na jiné sociální sítě

Největší sociální síť nově ve svých podmínkách zakázala vývojářům exportovat data uživatelů na jiné sociální sítě. Navíc nesmí žádným způsobem odkazovat ani na jakékoliv aplikace, které na těchto jiných sítích fungují.

Vývojáři pracující na aplikacích pro platformu Facebooku se dočkali od sociální sítě důrazného upozornění, že to, co je na Facebooku, tu má také zůstat. Facebook ve středečním přídělu novinek pro developery upozorňuje na změny svých podmínek, podle nichž nesmí vývojáři exportovat data uživatelů na jiné sociální sítě. K exportu dat prý uživatelé mají využít nástroj Download Your Information. Facebook píše:

“Aktualizovali jsme podmínky, abychom dále vyjasnili, že platforma Facebooku nemůže být bez našeho výslovného svolení využívána pro export dat uživatelů. Platforma Facebooku je navržena pro bohaté sociální aplikace a neměla by být využívána jako nástroj pro export dat.”

Předmětná ustanovení v podmínkách pak zakazují nejen export dat, ale také jakékoliv zviditelňování či odkazování na aplikace na jiných sociálních sítích, nebo ještě hůře jejich integraci:

“(a) You may not use Facebook Platform to export user data into a competing social network without our permission;

(b) Apps on Facebook may not integrate, link to, promote, distribute, or redirect to any app on any other competing social network.”

Via VB, IF

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

TOP memy týdne: Pravidelná dávka nesmyslů je zpět!

Pravidelná čtvrteční dávka toho nejnesmyslnějšího, čím se baví internet, je zpět! Po čase se zase dozvíte nové neocenitelné rady o vztazích a sexu, doplníte si vzdělání z chemie, chytnete první dávku inspirace na kostýmy na Halloween, objasníte si fakta o některých aktuálních událostech, které hýbou světem a samozřejmě nechybí ani zvířátka.