Facebook vývojářům zakázal napojování na jiné sociální sítě

Největší sociální síť nově ve svých podmínkách zakázala vývojářům exportovat data uživatelů na jiné sociální sítě. Navíc nesmí žádným způsobem odkazovat ani na jakékoliv aplikace, které na těchto jiných sítích fungují.

Vývojáři pracující na aplikacích pro platformu Facebooku se dočkali od sociální sítě důrazného upozornění, že to, co je na Facebooku, tu má také zůstat. Facebook ve středečním přídělu novinek pro developery upozorňuje na změny svých podmínek, podle nichž nesmí vývojáři exportovat data uživatelů na jiné sociální sítě. K exportu dat prý uživatelé mají využít nástroj Download Your Information. Facebook píše:

“Aktualizovali jsme podmínky, abychom dále vyjasnili, že platforma Facebooku nemůže být bez našeho výslovného svolení využívána pro export dat uživatelů. Platforma Facebooku je navržena pro bohaté sociální aplikace a neměla by být využívána jako nástroj pro export dat.”

Předmětná ustanovení v podmínkách pak zakazují nejen export dat, ale také jakékoliv zviditelňování či odkazování na aplikace na jiných sociálních sítích, nebo ještě hůře jejich integraci:

“(a) You may not use Facebook Platform to export user data into a competing social network without our permission;

(b) Apps on Facebook may not integrate, link to, promote, distribute, or redirect to any app on any other competing social network.”

Via VB, IF

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

Běháte s aplikací? Co trasou namalovat nějaký symbol. Američanka vybíhá pánská přirození

Máte na sociálních sítích kamarády, kteří si pořídili sportovní aplikaci na zobrazování uběhnuté nebo ujeté trasy a teď vás otravují svými výkony? Pronásledují vás mapky skrývající jejich zářnou kondičku? Ať už vás to jen prostě nezajímá, nebo vás kvůli tomu dokonce hryže svědomí, máme pro vás variantu, jak takovým sportovcům poslat vztyčený prostředníček. A to doslova.
Přečtěte si více

Nová aplikace Facebook Home nahradí domovskou obrazovku na Androidech

"Úplně nová zkušenost." Takhle bombasticky Facebook označuje svou novou aplikaci pro Androidy, kterou uživatelé největší sociální sítě budou od 12. dubna moci nahradit stávající domovskou aplikaci v telefonu za zcela nový koncept z dílny Zuckerbergovy společnosti. Základní pravidlo je jednoduché: místo aplikací jsou na prvním místě přátelé.