Facebook vymazal všechna data pro rozpoznávání obličejů evropských uživatelů

V souladu s dohodami s evropskými úřady pro ochranu osobních údajů Facebook vymazal všechna data, která využíval k rozpoznávání obličejů svých uživatelů ze starého kontinentu. Potvrdily to nezávisle na sobě příslušné úřady z Německa i Irska.

Když Facebook v Evropě v roce 2011 spustil nástroj pro automatické rozpoznávání obličejů a označování uživatelů na fotkách, vyvolal tím vlnu nevole nejen mezi některými uživateli, ale také u několika evropských úřadů pro ochranu údajů. Vše nakonec skončilo minulý rok dohodou, když sociální síť nejprve funkci vypnula, aby v září úřadům slíbila, že do poloviny října smaže všechna data, která za dobu jejího provozu o Evropanech nastřádala.

Splnění tohoto slibu nyní potvrdily nezávisle na sobě jak německý komisař pro ochranu údajů, tak irský úřad, pod jehož pravomoc Facebook spadá díky tomu, že v Irsku má svoje mezinárodní sídlo. Oba dva úřady získaly přístup ke zdrojovému kódu Facebooku, kde se mohly přesvědčit o tom, jak procesy zodpovědné za mazání příslušných dat probíhaly. Německý úřad nicméně upozorňuje, že data, ke kterým měl přístup, se týkala pouze německých občanů. Proces prý kvůli technickým komplikacím Facebooku zabral o něco déle, než jak zněla původní dohoda, v tuto chvíli již ale jsou všechna data smazána.

Ačkoliv v souvislosti se situací v Evropě byla funkce automatického rozpoznávání uživatelů dočasně vypnuta i jinde ve světě, a to za účelem provedení technických změn, Facebook ji už mezitím začal znovu zprovozňovat. Aktuálně ji k poslednímu lednovému dni zapnul uživatelům ve Spojených státech. O opětné aktivaci funkce v Evropě se kvůli odporu úřadů neuvažuje.

Via CFOW

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

Seminář Olgy Lounové a další trolling: Jak se umí bavit čeští uživatelé do takové míry, že dokážou vynervovat umělce i firmy?

Jen těžko jste v posledních dnech neslyšeli o nejznámějším semináři v Česku. Samozřejmě myslíme akci Olgy Lounové "Jak uspět" pro umělce. K některým tématům není komentářů nikdy dost. Rozhodli jsme se přisadit si i k tomuto. Navíc ale ukážeme, že Olga samozřejmě není jediná, která na vtipné trolly na sociální síti narazila. Těšte se.