Facebook vylepšil skupiny a představil nové tlačítko Send

Sdílení na Facebooku je jednoduché a dokáže to každý, až do října minulého roku ale bylo relativně složité sdílet obsah jen s určitou skupinou uživatelů. Poté přišel Facebook s novou podobou Groups, tedy Skupin. Tato funkce předcházela existenci Like stránek, ale po jejich uvedení již nebyla příliš použitelná. Facebook proto skupiny přizpůsobil tak, aby co nejlépe odpovídaly požadavku sdílení jen s vybranými lidmi.

Protože se nová podoba skupin ujala a existuje jich už více než 50 milionů, uvádí nyní největší sociální síť další funkce. Mezi ně patří rozšíření možností z hlediska typu obsahu, který lze ve skupinách sdílet, a zbrusu nový plugin tlačítka Send, kterým lze sdílet obsah jen do určitých skupin.

Alba, otázky a větší kontrola

Změn v rámci Groups je hned několik, první dvě se týkají sdílení. Za prvé, skupiny jsou obohaceny o možnost kromě fotografií sdílet i celá alba, což prozatím nešlo. Toto vylepšení se bude hodit hlavně těm, kdo si vyměňují v rámci této funkce fotografie z dovolené, v případě přátel nacházejících se daleko od sebe třeba i z každodenního života.

Nejoblíbenější názvy skupin mezi uživateli od 19 do 22 let

Druhou novinkou je přidání možnosti vkládat do skupin otázky, tedy Facebook Questions, které největší sociální síť zavedla nedávno. Tyto ankety se obejví pouze členům skupiny a pouze oni na ně budou moci odpovídat. Prohledávání obsahu skupin zároveň usnadní nové vyhledávání.

Další dvě vylepšení se týkají adminů skupin. Za prvé, budou nyní mít možnost podržet si kontrolu nad členstvím ve skupině tím, že budou schvalovat nové uživatele. Admini, kteří z nějakých důvodů používají starou podobu skupin, budou v případě zájmu moci přejít na tu novou. Návod, jak na to, prý Facebook zveřejní během následujících dnů či týdnů.

Nový plugin: Tlačítko Send

Vůbec nejzajímavějším vylepšením je tlačítko Send, zbrusu nový Facebook plugin. Zatímco tlačítko Like zobrazí sdílený obsah všem přátelům, tlačítkem Send ho bude možné sdílet jen s některou skupinou nebo individuálními uživateli. V případě specifických předmětů zájmu tak nebude nutné obtěžovat například s letenkami na dovolenou ty, kdo se jí nebudou účastnit.

Tlačítko Send jako první implementovalo 50 webů, které dostaly od Facebooku tak trochu přednost. Některé z těchto webů se zúčastnily vylaďování funkce a za to jim náleží od Facebooku dík. Nemusíte ovšem zoufat, již je na světě návod, jak si tlačítko Send na svou stránku také přidat. Návod přímo od Facebooku obsahuje také postup, jak implementovat jedním kódem tlačítka Like i Send současně. Podrobný postup krok za krokem najdete také zde.

Tlačítko Send má potenciál svou funkcí postupně vytlačit nebo aspoň omezit klasické sdílení přes e-mail, které je také variantou umožňující sdílet jen s vybranými přáteli a známými. Díky tomu, že Facebook funkci zavedl, se bezpochyby zase o něco zvýší jeho vliv na světové informační síti.

Via Facebook