Facebook vydal hodně nepovedenou aplikaci pro hledání práce

Nová aplikace pro vyhledávání pracovních pozic, kterou Facebook vydal ve spolupráci s americkým ministerstvem práce a má pomoci s uplatněním nezaměstnaných, se příliš nepovedla. Chce sice v podstatě nabízet pouze vyhledávání ve volných pozicích, ani to se jí však příliš nedaří.

Aplikace Social Jobs Partnership vznikla na základě partnerství mezi Facebookem, federálním ministerstvem práce USA a několika dalších partnerů za účelem zjednodušení hledání práce přes sociální média. Prozatím nabízí vyhledávání asi 1,7 milionu pracovních pozic inzerovaných pěti partnery – Jobvite, Monster, Work4Labs, BranchOut a Us.jobs. Hned po jejím vydání začali někteří spekulovat, že by mohla ohrozit existenci LinkedIn, jenže to ji asi neviděli zblízka. Pokud si ji alespoň trochu prozkoumáte, velmi rychle zjistíte, jak divoká taková spekulace je.

Aplikace totiž funguje pouze jako vyhledávací rozhraní v nabídkách práce v databázích zmíněných partnerů, jenže ani v tom není dobrá. Pozice lze sice filtrovat podle kategorie a subkategorie, jenomže co je to platné, pokud na vyhledávání v kategorii Kreativa/Design a podkategorii Počítačová grafika/Multimedia naleznete nabídku práce retailového bankéře či regionálního obchodního ředitele. A místo toho, aby výsledky sjednocovala a ukazovala v jednom rozhraní, obsahuje hned pět panelů, pro každého partnera jeden. Některé z panelů nezobrazují výsledky vůbec žádné, v jiných zase pořádně nefunguje vyhledávání podle lokace, takže zobrazuje nabídky práce na druhé straně Spojených států či v úplně jiné zemi.

V současné podobě tak tato aplikace nejen nikoho neohrozí, ale není schopna naplnit ani svůj hlavní cíl v podobě zprostředkování pracovních příležitostí zájemcům o ně. A dokud ji někdo neopraví, aby fungovalo alespoň jednoduché vyhledávání, které chce nabízet, nebude v podstatě vůbec k ničemu. Vzhledem k vysoké kvalitě, na kterou jsme u Facebooku a jeho vlastních produktů zvyklí, nezbývá než se domnívat, že sociální síť s aplikací kromě její publikace nemá mnoho společného.

Via VB, BI

 

Total
0
Shares
Další články