Facebook už vážně uvažuje o “nelíbí se mi”. Nebo něčem takovém

Největší sociální síť odpovídá na dlouhotrvající volání uživatelů po tlačítku “nelíbí se mi”. Facebook začíná dělat plány, jak systém lajkování změnit. Řekl to sám Mark Zuckerberg s tím, že “o tom přemýšlí”.

Největší sociální síť odpovídá na dlouhotrvající volání uživatelů po tlačítku “nelíbí se mi”. Facebook začíná dělat plány, jak systém lajkování změnit. Řekl to sám Mark Zuckerberg s tím, že “o tom přemýšlí”.

Palec nahoru pro “nelíbí se mi”, ale jinak

Žádaný “dislike” ale nejspíš vůbec nebude znít přesně takto – tedy “nelíbí se mi”. To je prý příliš nebezpečné.

“Každý to vnímá tak, že když zmáčknou ‘líbí se mi’, je to důležitý způsob, jak vyjádřit, že s někým sympatizují nebo že se do jejich situace vcítili,” říká Zuckerberg. Ale palec nahoru jako reakce na některé situace není úplně vhodný.

facebook dislike inappropriate

“Musíme vymyslet způsob, jak nové tlačítko zařadit – tak, aby se dalo používat v dobrém, ne ve špatném,” dodává Zuckerberg. Rychlé označení negativní reakce by podle něj uživatelé mohli snadno zneužívat.

Jestli Facebook žádané tlačítko vyrobí, zatím stále není jasné. Podobné plány – tedy přemýšlení o zařazení palce dolů – už Zuckerberg odhalil v roce 2010.

Otázka na “nelíbí se mi” padla na pravidelném setkání otázek a odpovědí se zakladatelem sociální sítě. Na něm CEO Facebooku přiznal třeba i to, že nedávné testování emočních reakcí na výpis příspěvků asi nebylo provedené tou nejlepší cestou. Ale dodal, že síť má přímo zodpovědnost ke komunitě zkoumat způsoby, jak jde ovlivnit jejich emocionální nebo psychologické rozpoložení.

A nakonec – pokud byste se chtěli inspirovat Markovým novoročním předsevzetím, chce se zlepšit v mandarínštině.

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

Osmý listopad – den D pro Twitter

Papírování je vyřešené a teď hurá za investory. Twitter zveřejnil detaily o svém hospodaření a cesta na burzovní parket je definitivně volná. Pomáhat mu budou velká jména - Goldman Sachs, Morgan Stanley a J.P. Morgan, ale třeba i Deutsche Bank. Pokud nic nezkomplikují zavřené úřady, mělo by se na burzovní zvonec zazvonit nejpozději osmého listopadu.