Facebook už má tři tisíce Timeline aplikací

V polovině ledna představil Facebook rozšíření Open Graphu, které přineslo vývojářům možnost vytvářet různorodé aplikace určené speciálně pro nový formát profilu Timeline. Takové aplikace mají vdechnout život a dynamiku profilu tím, že uživateli umožní přidávat sem automaticky data v podstatě o čemkoli z jeho života. Svým přátelům tak může dát vědět kde zrovna běhá, co vaří nebo jaký film či píseň si pouští.

Na počátku bylo zpřístupněno 60 takových aplikací. Nyní, o dva měsíce později, jich jsou podle pondělního vyjádření projektového manažera Facebooku Austina Haugena už téměř tři tisíce. Haugen také uvedl, že společnost díky nim zaznamenává větší vtažení fanoušků a rychlejší růst. Jako příklad úspěšné Timeline aplikace uvedl Pinterest, jehož denní uživatelská základna vzrostla už o 60 procent.

Aplikace přibývají každým dnem, ke včerejším nováčkům na tomto poli pak patří například Foursquare, The Onion, Vevo nebo Nike. Kompletní přehled všech dostupných Timeline aplikací najdete na speciální facebookové stránce.

Via Mashable