Facebook ustupuje. Zjednoduší nastavení soukromí

O chystaných změnách informoval v rádiovém rozhovoru Tim Sparapani, který ve společnosti zastává funkci chief of public policy a snad kromě samotného Zuckerberga je tak v této věci člověkem nejpovolanějším. „Budeme poskytovat možnosti pro uživatele, kteří chtějí zjednodušené skupiny soukromí, ze kterých si mohou vybírat. Myslím, že to uvidíme během několika následujících týdnů,“ prohlásil Sparapani.

Nastavení: Introvert

Na základě Sparapaniho formulace zřejmě můžeme očekávat nejen přehlednější menu celého nastavení soukromí, ale i přednastavené kategorie s různě odstupňovanou mírou otevřenosti profilu a jasnými vysvětlivkami. Každý si tedy bude moci vybrat jakýsi balíček nastavení, který mu vyhovuje nejvíce. Tak to tedy alespoň chápeme my. Tím by se mohla znatelně zpomalit plíživá snaha Facebooku vytáhnout uživatele z uzavřených kruhů přátel a předhodit obsah jejich profilů celému internetu. Video zachycující část zajímavého rozhovoru s Timem Sparapanim si můžete přehrát níže.

Facebook v posledních týdnech čelil masové nevoli veřejnosti a médií vůči snaze o údajné kupčení se soukromými informacemi uživatelů a mnoho jednotlivců, organizací i některé firmy vyzývaly k bojkotu a rušení účtů. Zdá se, že dosud neomylný Zuckerberg ve svých plánech na otevření platformy zapomněl na jednu věc – stovky milionů uživatelů totiž své účty skutečně považují za své a obří komunita neznamená jen výnosnou cílovou skupinu, ale také potencionálně největší demonstraci na světě.

Via Mashable