Facebook umožní vkládání veřejných příspěvků na blogy a weby

Stejně jako lze na svůj web vkládat tweety či video, bude brzy možné na něj vkládat i příspěvky z Facebooku. Jedinou podmínkou je, že jejich viditelnost bude nastavená jako veřejná. Sociální síť funkci oznámila ve středu večer našeho času.

Vkládáte na svůj web nebo blog zajímavé tweety, obrázky z Instagramu nebo videa z YouTube či DailyMotion? Do sbírky zdrojů, které budete moci do svého webu stejným způsobem vložit, přibude brzy i Facebook.

Sociální síť již sice funkci oznámila, než ale bude přístupná pro všechny, můžeme se na ní my obyčejní smrtelníci jenom zasněně těšit. Prozatím funguje jen pro pětici zpravodajských webů, které se k příležitosti jejího spuštění staly partnery Facebooku – CNN, The Huffington Post, Mashable, People a Bleacher Report.

Existuje přitom jedno důležité omezení. A to jak pro zmíněnou pětici, tak pro všechny ostatní, komu sociální síť možnost vkládání příspěvků zprovozní teprve časem. Vkládat je možné pouze příspěvky, jejichž viditelnost je nastavena na veřejnou. Tím je dosažena ochrana soukromí všech těch, kdo si na jeho ochranu také myslí sami.

Obrázky, videa, prostě všechno

Přes embed bude možné vkládat “obrázky, videa, hashtagy a další obsah”, jak píše Facebook ve své zpravodajské místnosti. Samozřejmostí je, že bude možné vložený příspěvek okomentovat, sdílet dál či mu dát Like. To ale nebude všechno. Příspěvky by měly také obsahovat tlačítko pro Like stránky, která je publikovala, nebo možnost Follow autora, pokud je jím osobní profil. Posledním bonusem jsou klikatelné hashtagy, které zavedou návštěvníka na stránku se všemi příspěvky se zvoleným hashtagem.

Sociální síť také zveřejnila tři příklady toho, jak budou vložené příspěvky vypadat. Pod nimi se dozvíte, jak bude vkládání příspěvků probíhat.

Jak na to?

Na svém blogu pro developery slibuje Facebook, že vkládání příspěvků bude možné “jedním řádkem kódu”. Přiložený obrázek demonstruje, jak by vkládání příspěvků mělo v praxi probíhat. Kliknutí na tlačítko “Embed Post” vytvoří kód, který stačí zkopírovat na web či blog na místo, kde se má příspěvek zobrazovat. Pokud jsme váš hlad po informacích stále neuspokojili, a chcete jich ještě víc, můžete k dalšímu čtení zamířit sem.

Total
0
Shares
Další články