Facebook ukončuje Questions pro běžné uživatele

Možná si ještě pamatujete na funkci Questions alias Otázky, kterou Facebook představil předloni a počátkem minulého roku významně předělal. Největší sociální síť ji minulý týden ukončila pro běžné uživatele, dostupná již od nynějška bude jen ve skupinách, pro správce stránek a pro účastníky událostí.

Facebook Questions největší sociální síť představila poprvé v roce 2010 jako reakci na rostoucí popularitu sítě Quora, v březnu 2011 je pak přepracovala a vytvořila z nich nástroj pro vkládání anket a zjišťování subjektivních názorů a preferencí uživatelů. Otázky byly přístupné pro stránky i běžné uživatele, to se ale nyní mění. Facebook minulý týden potvrdil serveru TechCrunch, že Otázky pro běžné uživatele stahuje a během několika dnů zruší i tzv. Questions Dashboard, kde si uživatelé mohli otázky prohlížet podle témat.

Jako správci stránek Otázky stále využít můžete, stačí kliknout na třetí položku v boxu pro vkládání příspěvků. Otevře se menu, v němž můžete vybrat sdílení Nabídky, Události, Významné události nebo Otázky. Otázky tímto způsobem fungují již řadu měsíců. Pokládat otázky lze stále i v rámci skupin, kde ani není třeba otevírat žádné menu, jejich nabídka je v nástroji pro vkládání příspěvků hned třetí, před možností vložit do skupiny soubor.

Otázky ve skupinách

A pro Otázky zůstává pro ještě třetí využití, a to v rámci stránek událostí, ve kterých může otázku na jejich zeď vložit kdokoliv, kdo má oprávnění sem psát. Obecně tedy hlavní změnou je, že je již neuvidíte od svých přátel přímo v News Feedu. K tomu je ovšem třeba dodat, že poslední nejméně rok je již stejně nikdo nepoužíval, virální otázky o přečtených knihách či zhlédnutých seriálech vyšuměly do ztracena a funkce byla běžnými uživateli využívána ještě méně, než ze strany správců stránek, kteří ji sami používají jen minimálně.

Via TC

 

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

Český YouTube Fest jde do finále, ode dneška můžete hlasovat

Třetí ročník Českého YouTube Festu, který pořádají OSA a Bandzone.cz ve spolupráci s českým Googlem, míří do finále. O vítězi teď rozhodnou uživatelé YouTube, kteří mohou pro své favority hlasovat od dnešního dne až do 10. června. Vybírat můžete z patnácti finalistů, o nichž rozhodla odborná porota v čele se skupinou Lucie.
Přečtěte si více

Hodně tweetů znamená hodně followerů, říká studie Beevolve

Podle nové studie Beevolve mají účty na Twitteru, které odesílají více tweetů, také větší základnu followerů. To ale není zdaleka všechno, na co studie při zkoumání 36 milionů uživatelských profilů přišla. Zanalyzovala rovnou také jejich pohlaví, věk, počet odeslaných tweetů i jakou mají nastavenou barvu pozadí.
Přečtěte si více

TOP memy týdne: Mind fuck a trochu sportu

Zvířátka tentokrát v oblíbenosti na sociálních sítích na celé čáře střídá "mind fuck", tedy fotky, které vám dají pořádně zabrat. Vedle toho se trochu vysmějeme slavných fotbalovým klubům a sportu obecně.