Facebook ukázal nový vzhled zpráv, přibližuje se e-mailu

Facebooku se přestala líbit aktuální podoba jeho aplikace pro chatování a posílání zpráv, představil proto podobu novou. Na té jsou kromě designu nové také technologické základy, na kterých stojí.

Zprávy na Facebooku prošly poslední zásadní obměnou v roce 2010 a tehdy se spekulovalo o tom, že Facebook chce takzvaným projektem Titán konkurovat Gmailu. To se od té doby nepotvrdilo, nicméně nejnovější design aplikace pro posílání a přijímání zpráv připomíná e-mailového klienta víc než kdy dřív. Podle serveru VentureBeat navíc Facebook na setkání s novináři dal jasně najevo, že tentokrát podoba zpráv k přiblížení se e-mailu nesměřuje ani zdaleka náhodou.

Najdeme zde klasické dvousloupcové rozložení, kdy se v levém sloupci nachází všechny konverzace, které uživatel se svými kontakty i ostatními uživateli vedl, a v pravém sloupci se po rozkliknutí zobrazí vybraná konverzace. Do zpráv lze vkládat fotografie, také ale lze přikládat soubory, které si adresáti zprávy budou v případě zájmu moci stáhnout. Smajlíci jsou samozřejmostí, kterou snad ani není třeba připomínat.

Nová podoba zpráv na Facebooku

Kromě toho, že je díky novému rozvržení stránky snadnější navigace mezi konverzacemi, se zjednodušilo také vyhledávání ve zprávách. Zatímco dříve bylo možné ve všech zprávách vyhledávat pouze z hlavní stránky zpráv a při otevření konverzace šlo vyhledávat jen v ní, nové vyhledávání umožňuje neustále vyhledávat ve všech zprávách. Facebook také přidal klávesové zkratky – na PC je zobrazíte stisknutím Alt+Q, na Macu přes kombinaci Control+Q.

Více o technickém pozadí tvorby nového chatu lze nalézt v článku od Adama Wolffa, člena týmu, který se na jeho vytvoření podílel.

Via FB

Total
0
Shares
Další články