Facebook ukázal nové stránky přátelství věnované nejbližším

Zhruba rok po uvedení nové podoby profilů nazvané Timeline se Facebook novému designu rozhodl přizpůsobit i takzvané stránky přátelství. Jde o stránky, kde naleznete vše, co spolu mají dva uživatelé společného, co spolu sdíleli, na jakých fotografiích spolu jsou a podobně.

Stejně jako profil Timeline, i nové stránky přátelství jsou nyní ve dvousloupcovém formátu s časovou osou uprostřed. K nalezení na nich stejně jako dřív jsou společní přátele obou uživatelů, fotografie či události, kde se oba objevují, a samozřejmě také vzájemné interakce, tedy příspěvky na zdi, komentáře a vzájemné Like příspěvků.

Nová podoba stránky přátelství alias Friendship Page

Trochu zapomenutou funkci můžete najít přes profil svých přátel, kde je po pravé straně vedle jména třeba kliknout na nabídku skrytou pod ozubeným kolečkem a vybrat první položku. Druhou možností je kdekoliv v news feedu nebo postranním chatu umístit kurzor myši nad profilovou fotku či jméno přítele. Objeví se drobný náhled jeho profilu s cover a profilovou fotografií, společnými přáteli a odkazem právě na stránku přátelství.

Nová stránka přátelství je ve stylu Timeline se vším všudy, obsahuje profilové fotografie obou uživatelů a dokonce i cover fotografii, kterou vybere z fotek, na kterých jsou oba dva označeni společně. A ještě jedno vylepšení přišlo spolu s novým designem. Pro páry, které jsou na Facebooku ve vztahu, totiž ke stránce přátelství existuje romantická zkratka. Jde o adresu www.facebook.com/us. Ty, kdo ve vztahu momentálně nejsou, odkaz nasměruje pouze na jejich vlastní profil. Novinku bude Facebook své miliardě uživatelů postupně zprovozňovat během následujících dní.

 

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

YouTube Style! Dva dny, 16 milionů zhlédnutí a virální orgie

Spousta internetových celebrit, desítky populárních memů, přes dvacet skrytých easter eggů a vzpomínka na virální rok 2012 jak se patří. Jestli milujete portál YouTube a jeho svébytnou a mnohdy překvapivou kulturu, teď ho budete milovat ještě o kus víc. Všem nám totiž nadělil příjemný vánoční dárek v podobě Rewind YouTube Style 2012. Usaďte se, osobnosti jako PSY, Felicia Day, Annoying Orange nebo "ten kluk z Shit Girls Say" právě přicházejí...
Přečtěte si více

TOP memy týdne: Valentýnské šílenství a šedivá love story

Jako každý rok, tak je to tu i letos - blíží se 14. únor, den zamilovaných. S tímto dnem také přichází řada depresí a divných nálad, to se odrazilo i v dnešní sbírce úspěšných memů. Co se nás ale také brzy bude týkat, to je určitě premiéra filmu "Padesát odstínů šedi", která burcuje holky po celém světě, proto: "Brace yourselves!"