Facebook ukázal nové stránky přátelství věnované nejbližším

Stejně jako profil Timeline, i nové stránky přátelství jsou nyní ve dvousloupcovém formátu s časovou osou uprostřed. K nalezení na nich stejně jako dřív jsou společní přátele obou uživatelů, fotografie či události, kde se oba objevují, a samozřejmě také vzájemné interakce, tedy příspěvky na zdi, komentáře a vzájemné Like příspěvků.

Nová podoba stránky přátelství alias Friendship Page

Trochu zapomenutou funkci můžete najít přes profil svých přátel, kde je po pravé straně vedle jména třeba kliknout na nabídku skrytou pod ozubeným kolečkem a vybrat první položku. Druhou možností je kdekoliv v news feedu nebo postranním chatu umístit kurzor myši nad profilovou fotku či jméno přítele. Objeví se drobný náhled jeho profilu s cover a profilovou fotografií, společnými přáteli a odkazem právě na stránku přátelství.

Nová stránka přátelství je ve stylu Timeline se vším všudy, obsahuje profilové fotografie obou uživatelů a dokonce i cover fotografii, kterou vybere z fotek, na kterých jsou oba dva označeni společně. A ještě jedno vylepšení přišlo spolu s novým designem. Pro páry, které jsou na Facebooku ve vztahu, totiž ke stránce přátelství existuje romantická zkratka. Jde o adresu www.facebook.com/us. Ty, kdo ve vztahu momentálně nejsou, odkaz nasměruje pouze na jejich vlastní profil. Novinku bude Facebook své miliardě uživatelů postupně zprovozňovat během následujících dní.