Facebook testuje záložky pro uložení zajímavých odkazů

Na nový experiment Facebooku upozornil jako první relativně neznámý blog MyTechSkool. Jeho autor na záložky přímo v news feedu narazil při mobilním prohlížení sociální sítě. Podle indicií z ostatních webů, které se novince zatím věnovaly, jde o velmi omezený test na malém vzorku uživatelů.

Pro ty, kdo mají funkci záložek již aktivovanou, se v rámci příspěvků zobrazuje v jeho pravém dolní rohu nové tlačítko s ikonou ve tvaru vlaječky. Pokud na ni uživatel klikne, uloží se mu přiložený odkaz (ne tedy příspěvek, který odkaz obsahuje) do nové sekce v hlavním menu Facebooku nazvané v anglické jazykové verzi „Saved“.

Ve zmíněném menu lze s odkazy dále pracovat. Je také vidět, jak dlouho již uživatel má který odkaz uložený. Odkazy lze i sdílet na svou zeď, nebo je ze seznamu uložených položek odebrat.

Zda se funkce dočká širšího zprovoznění bude nyní záležet na tom, jak se zalíví uživatelům z testovacího vzorku. Vše ale nasvědčuje tomu, že Facebook o záložkovací funkci stojí, a v nějaké podobě se jí proto dříve či později dočkáme. Již v roce 2012 totiž sociální síť se záložkami experimentovala na iOS, tehdy ovšem v poněkud méně intuitivní podobě, která se neujala. Budou tentokrát výsledky experimentu lepší?

Facebook-Save-Link-1

Saved-Apps-SideBar