Facebook testuje platby pomocí nabídek také mimo hry

Od minulého měsíce funguje tento test u některých her prominentních vývojářů, od nynějška stránka svůj pokus rozšiřuje dále. Při nákupu Facebook Credits, kterými mohou uživatelé platit například za virtuální dárky k narozeninám, se nyní může objevit možnost „Získejte zdarma za nakupování“ (ano, je to krásný oxymoron). V USA je k dispozici 38 obchodních nabídek, kde coby bonus získáte Facebook Credits, v ČR to bylo v době psaní tohoto článku 6 nabídek. Nabídky zajišťuje firma TrialPay.

Facebook Credits

Je to nerozum?

Na první pohled jde o logický krok ze strany Facebooku – systém nabídek již existoval v minulosti skrze třetí strany, neexistuje tedy důvod, proč by si Zuckerberg a spol. nechtěli z lákavého koláče ukrojit svůj díl. Systém získání bonusu k uskutečněné platbě se osvědčuje především u virtuálních služeb, např. online půjčovny filmů Netflix.

Na druhou stranu má právě systém nabídek díky potížím v minulosti ne zrovna čistý štít. Když k tomu přičteme problémy, které jsme popsali v článku o bezpečnosti na Facebooku a především otázku za milion dolarů „Dali byste Facebooku údaje své kreditní karty?“, vzniká přinejmenším nejasná situace.

P.S. Pokud jste jej ještě neviděli, podívejte se na animovaný přehled evoluce soukromí na Facebooku od roku 2005 do nynějška. Možná budete překvapeni, jak krátkou paměť má internetový věk.

Via TC