Facebook testuje nový feed pouze s příspěvky stránek

Jak to udělat, aby majitelé stránek na Facebooku byli spokojení, že uživatelé vidí jejich příspěvky? Po zavedení možnosti sledovat stránky pomocí notifikací sociální síť testuje ještě jeden nástroj, který by měl tomuto účelu pomoci – stream příspěvků nazvaný jednoduše Pages, v češtině Stránky.

Pages Feed poprvé odhalil Inside Facebook, který o nové funkci psal v pátek. Má svůj samostatný odkaz v menu v levém sloupci na hlavní stránce sociální sítě a obsahuje příspěvky pouze od stránek, jak ostatně vyplývá z jeho názvu. To ale neznamená, že se nesnaží být relevantní. Příspěvky nejsou seřazeny čistě chronologicky od nejnovějších a Facebook i zde tradičně upřednostňuje ty, které považuje z pohledu uživatele za zajímavější, a umísťuje je na stránce výš.

Zdá se nicméně, že na rozdíl od běžného news feedu a i přes vyšší pozici nejzajímavějších příspěvků zobrazuje Pages Feed příspěvky od stránek všechny, či alespoň jejich drtivou většinu. Pokud prozatím na hlavní stránce odkaz na nový přehled nemáte, můžete se na něj dostat i jinak. Stačí zadat do prohlížeče odkaz www.facebook.com/pages/feed a můžete si jeho krásy začít vychutnávat sami. Facebook se ke zprávám o feedu stránek vyjádřil vyhýbavě svou obvyklou formulkou o tom, že “neustále testuje nové funkce”.

Zatím posledním krokem, který má firmám na Facebooku usnadnit boj se stále přísnějšími algoritmy pro zobrazování příspěvků fanouškům, bylo představení možnosti odebírat všechny příspěvky stránek skrze notifikace.

Via TNW

 

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

Studie: Jak být úspěšný v blogování

Speciální studie na téma úspěšnosti v blogování zkoumala, co ty, kteří se v psaní na internetu prosadili, odlišuje od těch neznámých. Ze studie konkrétně vyplynulo pět zásadních návyků, které měly společné úspěšné blogerky v oblasti módy. Řada z nich se nicméně dá zobecnit. Jaké návyky to byly?