Facebook testuje nové rozvržení Timeline s jedním sloupcem

Nová podoba profilu Timeline, kterou Facebook v současnosti testuje, obsahuje místo dvou sloupců s příspěvky jen jeden. Zřejmě proto, že jejich stávající rozdělení do dvou sloupců řada uživatelů považuje za matoucí. Odpadá také časová osa vedoucí prostředkem profilu.

Jednoho sloupce s příspěvky místo dvou se možná zanedlouho dočkáme v profilech na Facebooku v případě, že se sociální síti zalíbí výsledky současného testování nové podoby Timeline. Změna z jednoho na dva sloupce se týká pouze příspěvků, ve skutečnosti totiž profil dva sloupce bude obsahovat stále. V tom pravém ale nebudou žádné příspěvky, pouze takzvané boxy, tedy například přehled aktivit, přátel, oblíbených stránek, navštívených míst či oblíbených her.

V novém rozložení také chybí časová osa vedoucí prostředkem profilu, na kterou nyní jsou jednotlivé příspěvky napojeny. Pro lepší orientaci v čase nicméně po pravé straně zůstává navigační menu s odkazy na poslední měsíc, zbytek aktuálního roku i předchozí léta.

Testovaná podoba profilu Timeline

Pokud se nová podoba ujme a Facebook ji zavede plošně, vyjde tím sociální síť vstříc námitkám těch uživatelů, kterým rozložení do dvou sloupců připadalo matoucí a nepřehledné. Facebook testování nových profilů na malém vzorku uživatelů potvrdil, dále se ale k záležitosti nevyjádřil.

Via IF

 

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

TOP memy týdne: Jágr je bůh?

Tento rok očekáváme silný nárůst jména Jaromír u novorozenců, zjistili jsme, proč mají mobilní telefony čím dál větší obrazovky, jak se pozná opravdová láska, co si koupit na návštěvu strip klubu a mraky dalších extrémně užitečných a neprávem masovými médii opomíjených skutečností.