Facebook testuje Follow pro stránky a přidal recenzovací tlačítko

Chtěli byste sledovat příspěvky nějaké stránky na Facebooku, ale nechcete, aby váš Like byl chápán jako vyjádření podpory? Možná brzy budete mít jak své požadavky skloubit, sociální síť totiž testuje tlačítko Follow i pro stránky. Všem lokálním stránkám se navíc přesunula možnost vkládání uživatelských minirecenzí na viditelnější pozici vedle tlačítka Like.

Chcete vědět, co na Facebooku píší Dělnická strana, Úsvit Tomia Okamury, Britney Spears nebo deník Blesk, nechcete jim ale svým Likem projevovat před přáteli podporu? Brzy možná budete mít způsob, jak to zařídit. Společnosti Wimdu se pro některé uživatele objevila na stránce na Facebooku možnost, jak ji sledovat s pomocí tlačítka Follow.

Důsledek použití tlačítka Follow je odebírání příspěvků od stránky v news feedu, aniž byste se stali fanoušky stránky. To má tu výhodu, že vaši přátelé si nebudou Like moci vyložit jako případné znamení podpory u stránek, u kterých skutečně jen chcete sledovat jejich příspěvky, ale vnitřně se s nimi třeba neztotožňujete. Druhá výhoda je, že se v reklamách na danou stránku obsahujících  sociální kontext nemůže objevit vaše jméno.

follow page

Jedná se ovšem pouze o experiment, a tak zatím nelze říci, zda a případně kdy se funkce dočká aktivace pro celou uživatelskou základnu sociální sítě. Rozhodně by ale Facebooku přidala jednu novou zajímavou možnost, jak odebírat příspěvky stránek, která by v mnoha případech jistě přišla vhod.

Druhou novinkou je přesunutí možnosti napsat na stránku vlastní recenzi na desktopu hned vedle tlačítka Like. Tato možnost byla dříve ukrytá hlouběji v nabídce lokálních stránek. Tlačítko se zobrazuje mezi tlačítky Like a Message. Celý proces tvorby a odeslání uživatelské minirecenze níže. My jen doplníme, že v tomto případě nejde o experiment a změna by už měla být aktivní na všech lokálních stránkách:

review page new

Via IF

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

Pranks of Angels: YouTube u nás začal žertíkem. Po pár měsících přesáhli 20 tisíc zhlédnutí

Fenomén youtuberingu znamená miliony i desítky milionů zhlédnutí u těch nejslavnějších vlogerů v tuzemských podmínkách, je ale vidět i na daleko menších číslech. Tentokrát jsme se rozhodli dát prostor začínajícím youtuberům. To ale neznamená, že o nich slyšíte naposledy. Manželé Michal a Eva říkající si Pranks of Angels mají dobře našlápnuto, po čtyřech měsících si našli přes dva a půl tisíce fanoušků a někdy bývají přirovnáni k Viral Brothers.