Facebook testuje aplikaci pro provádění bankovních plateb

Vzhledem k plánům největší sociální sítě je stále těžší zodpovědět otázku, co všechno budeme za dva roky na Facebooku dělat. Pokud zrealizuje plán, o kterém si povíme dnes, budeme přes sociální síť možná v ne až tak daleké budoucnosti obsluhovat svoje banky.

Co tomu nasvědčuje? Předně, Facebook již od března pracuje s australskou bankou Commonwealth Bank na aplikaci, která by jejím klientům umožnila posílat platby přímo přes rozhraní Facebooku. Aplikace v současnosti běží jako interní uzavřená beta a obě strany se snaží odhalit všechny nedokonalosti, překážky a nebezpečí, které by taková služba mohla pro ně i pro koncové uživatele přinášet. Počítá se s tím, že by přímo v prostředí Facebooku banka ověřovala platby podobným způsobem, jakým to dělá v rámci internetového a mobilního bankovnictví.

Druhým důvodem, proč Facebook podezřívat z nastíněných úmyslů, je aktivita jednoho z jeho vysoce postavených ředitelů, Davida Robinsona, který ve společnosti mimo jiné šéfuje oddělení amerických finančních služeb. Ten na konci června promlouval k bankéřům v New Yorku na semináři Securities Industries and Financial Markets Association, kde jim vysvětloval, s jakými předpoklady se Facebook do projektu pouští. Sociální síť si mimo jiné uvědomuje, že platební služby budou muset být bezpečnou a soukromou službou i v rámci jinak veskrze sociálního Facebooku. Bankám by podle Robinsona mohl přinést větší zapojení uživatelů a prohloubení vztahů se zákazníky.

Aplikace Commonwealth Bank by podle současných plánů měla dojít veřejného spuštění ještě během tohoto roku. Podle jejího úspěchu nebo neúspěchu se poté uvidí, jakou budoucnost platby přes Facebook budou mít. Otázka ovšem stojí jasně: platili byste své účty přes Facebook, i kdyby to bylo bezpečné?

Via Fortune

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

Tumblr chce letos vydělat 100 milionů, na Googlu je hledanější než “blog”

Mikroblog, nebo blog? Podle vyhledávání na Googlu se zdá, že mikroblog. Na počet hledání byl dotaz "blog" po mnoha letech pokořen slovem "tumblr". Pokud byste nevěděli, jde o název aktuálně velmi rychle rostoucí mikroblogovací platformy, která se čerstvě dostala mezi deset nejnavštěvovanějších stránek na americkém internetu a letos chce být v zisku.