Facebook spustil fotokomentáře i pro stránky

Skoro přesně měsíc poté, co největší sociální síť zprovoznila komentování fotkou pro své řadové uživatele, přichází tato funkce i pro stránky. Jak předejít nevhodným obrázkům?

Komentování fotkou přišlo na Facebook teprve nedávno. Bylo sice možné do komentáře vložit odkaz, který se během posledního roku již načítal i s náhledem obrázku. Co ale donedávna nešlo, bylo vložit fotografii přímo ze svého počítače.

Skoro přesně před měsícem tuto funkci sociální síť spustila. Zprvu pouze pro řadové uživatele, včera ale také pro stránky, u kterých možnost komentovat obrázkem nyní také přibyla. Vše funguje úplně stejně, jako na osobních profilech. Pro vložení fotky stačí kliknout na ikonku fotoaparátu v řádku pro vkládání komentářů, potom zvolit umístění obrázku.

Vyvstává samozřejmě otázka, co si počít, pokud budou na vaše příspěvky lidé reagovat ne úplně vhodnými obrázky. Řešení takové situace totiž může vyřadovat trochu citu, co je ještě možné tolerovat, a co už je za hranou. Ne každý člověk ale takový cit má, a i ten, kdo má, není vždy v rozpoložení, kdy dokáže každý případ vhodně posoudit. Situaci, kdy byste se rozhodovali zcela ad hoc, je proto lépe úplně předejít.

Nejjednodušší rada proto vlastně zní velmi prostě. Nadefinujte si pravidla toho, co je v komentářích v pořádku, a co je naopak nepřístojné. Příklad takových pravidel najdete třeba na stránce zpravodajské ČT24. Běžné i obrázkové komentáře, které budou pravidlům odporovat, pak můžete v klidu a bez upozornění mazat. Pokud budou vaše pravidla dávat smysl, a mizet budou jen ofenzivní, urážlivé či nevkusné obrázky a komentáře, slušní diskutující vám za to nakonec ještě poděkují.

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

New Media Inspiration: Sociální média, glitch, kyberpunk i pornografie

Ostře sledovaný druhý ročník konference New Media Inspiration se tentokrát soustředil hlavně na data, naše oblíbená sociální média se ale ke slovu dostala také. Co ještě dělají značky špatně, jak se (ne)chovat a jaké nové kampaně byly úspěšné? No a k tomu jsme našli a zaznamenali ještě pár velmi zajímavých zpestření...