Facebook spustil fotokomentáře i pro stránky

Skoro přesně měsíc poté, co největší sociální síť zprovoznila komentování fotkou pro své řadové uživatele, přichází tato funkce i pro stránky. Jak předejít nevhodným obrázkům?

Komentování fotkou přišlo na Facebook teprve nedávno. Bylo sice možné do komentáře vložit odkaz, který se během posledního roku již načítal i s náhledem obrázku. Co ale donedávna nešlo, bylo vložit fotografii přímo ze svého počítače.

Skoro přesně před měsícem tuto funkci sociální síť spustila. Zprvu pouze pro řadové uživatele, včera ale také pro stránky, u kterých možnost komentovat obrázkem nyní také přibyla. Vše funguje úplně stejně, jako na osobních profilech. Pro vložení fotky stačí kliknout na ikonku fotoaparátu v řádku pro vkládání komentářů, potom zvolit umístění obrázku.

Vyvstává samozřejmě otázka, co si počít, pokud budou na vaše příspěvky lidé reagovat ne úplně vhodnými obrázky. Řešení takové situace totiž může vyřadovat trochu citu, co je ještě možné tolerovat, a co už je za hranou. Ne každý člověk ale takový cit má, a i ten, kdo má, není vždy v rozpoložení, kdy dokáže každý případ vhodně posoudit. Situaci, kdy byste se rozhodovali zcela ad hoc, je proto lépe úplně předejít.

Nejjednodušší rada proto vlastně zní velmi prostě. Nadefinujte si pravidla toho, co je v komentářích v pořádku, a co je naopak nepřístojné. Příklad takových pravidel najdete třeba na stránce zpravodajské ČT24. Běžné i obrázkové komentáře, které budou pravidlům odporovat, pak můžete v klidu a bez upozornění mazat. Pokud budou vaše pravidla dávat smysl, a mizet budou jen ofenzivní, urážlivé či nevkusné obrázky a komentáře, slušní diskutující vám za to nakonec ještě poděkují.

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

Twitter do konce roku umožní stáhnout si všechny tweety

Chtěli byste si z Twitteru stáhnout všechno, co jste na něm kdy publikovali? Podle šéfa společnosti Dicka Costola se tato možnost ještě před koncem letošního roku stane skutečností - tedy s trochou štěstí. V reakci na neustálé žádosti uživatelů se Twitter definitivně chystá umožnit stahování kompletní historie publikovaných tweetů.