Facebook spustil Dárky, aplikaci pro obdarovávání mezi přáteli

Květnová akvizice Karmy, mobilní dárkové aplikace, se Facebooku konečně zúročila. Během včerejška společnost spustila dárkovou aplikaci Gifts, přes kterou se uživatelé mohou obdarovat k významnému výročí nebo, proč vlastně ne, i jen tak.

Dárky si v rámci nové aplikace Facebooku sice uživatelé budou moci dávat i jen z pouhého přátelství, lásky a úcty, to ale nic nemění na tom, že některé příležitosti hodlá Facebook monetizovat více než jiné. Například zároveň s klasickým upozorněním na narozeniny kontaktů bude nabízet možnost oslavence pomocí nové aplikace obdarovat. Druhou možností bude zasílat dárky z Timeline uživatele, kterého chcete obdarovat. Dárek lze poslat buď soukromě, tedy tak, že se o něm dozví jen obdarovaný, nebo jej vložit na obdarovaného zeď, kde jej mohou vidět jeho přátelé.

Facebook nabízí výběr z celé řady produktů z různých tematických okruhů, takže lze přátelům poslat dárkové poukazy na jídlo či pití, módu a módní doplňky, vybavení do domácnosti i hračky pro děti. Po odeslání dárku obdarovaný musí potvrdit jeho přijetí a zadat svou adresu, aby mu dárek mohl být doručen. Před přijetím dárku může také změnit jeho barvu, aby se mu více líbil. A pokud je dárek úplně mimo vkus obdarovaného, může si místo něj vybrat jiný ve stejné hodnotě.

Zatímco o doručení dárku se stará maloobchodní dodavatel Facebooku, kterých má sociální síť pro účel aplikace zatím kolem stovky, platba probíhá přes Facebook stejným způsobem, jako při nákupech virtuálního zboží z her. Facebook si z transakce část ponechá, zbytek odevzdá dodavateli. Provize, kterou si sociální síť ponechává, je s každým dodavatelem domluvena individuálně, žádná její univerzální výše podle mluvčí Facebooku neexistuje.

Facebook Gifts

Funkci Facebook nejprve zprovozňuje v rámci USA, postupně se chystá ji spustit i pro další země. Přitom by ale mělo platit pravidlo virálního šíření – každý obdarovaný obdrží zároveň s dárkem aktivaci aplikace, takže od té chvíle bude moci posílat dárky sám. Pokud vám tedy někdo z USA pošle v nejbližších dnech dárek, měli byste tím získat možnost si Gifts vyzkoušet mnohem dříve, než většina ostatních Evropanů. A ještě jeden dodatek na závěr, aplikace funguje jak na desktopu, tak na mobilních zařízeních.

Via AllThingsD, FB

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

Historie sdílená přes sociální média rychle mizí v nenávratnu

Sociální média a internet všeobecně jsou velmi efektivní nástroje pro komunikaci v současnosti, pro diskutování aktuálních a nových témat. Pokud ale přijde na jejich spolehlivost při pohledu do minulosti, už si tak dobře nevedou. Obsah, na který sociální média na internetu odkazují, totiž rychle mizí a už po několika letech ho existuje jen část.
Přečtěte si více

V Praze se otevře první velká výstava fotek z Instagramu

Ve čtvrtek 28. listopadu bude v zahájena výstava deseti fotografů, kteří se seznámili na Instagramu, žijí v Česku a baví je tvůrčí potenciál chytrých telefonů ve spojení s jejich optickým omezením. Výstava čítající 140 různých děl bude přístupná až do 14. prosince a bezpochyby důkladně prověří osobní postoj k fotografii u každého návštěvníka.