Facebook správcům umožní napsat uživateli, kterému smažou komentář

Facebook funkci podle všeho zatím jen testuje. Na stránkách, kde je aktivní, se nicméně správci po smazání uživatelského komentáře objeví odkaz „Give Facebook User Feedback“. Po kliknutí na tento odkaz je převeden na formulář, který umožňuje zaslat autorovi smazaného komentáře vysvětlení. Ke zprávě je přiložen i text smazaného komentáře s časem vložení.

Formulář pro zaslání zpětné vazby ke smazanému komentáři

Funkce může na jednu stranu pomoci s vysvětlováním pravidel přispívání na stránky a výchovou uživatelů k tomu, aby tato pravidla dodržovali. Na druhou stranu ale může způsobovat i problémy a málokterý vlastník stránky bude stát o konflikt s fanouškem, který podobná zpráva může vyvolat i tehdy, pokud bude napsána ve vší slušnosti. V případě, že Facebook tuto funkci zprovozní pro všechny stránky, bude rozhodně třeba s ní pracovat velmi uvážlivě.

Z pohledu správců stránek by své využití možná spíše našla veřejná obdoba testované funkce, která by na místo smazaného komentáře automaticky umístila bližší vysvětlení. Usnadnila by tak práci s vysvětlováním a zřejmě i částečně zamezila nařčením z cenzury.

Via IF