Facebook správcům stránek umožní reagovat na uživatelské minirecenze

Na lokálních stránkách firem Facebook uživatelům umožňuje zhodnotit, jak byli s podnikem spokojeni. Doposud ale adminům neumožňoval na tyto recenze reagovat. To se však změní, během následujícího týdne by majitelé stránek měli dostat možnost hvězdičkové minirecenze komentovat.

Od jedné hvězdičky do pěti a navíc krátký slovní komentář, to je systém hodnocení, který Facebook uživatelům dává v případě stránek míst a lokálních obchodníků. Tento systém je v mnoha ohledech praktický, umožňuje ale jednu nepěknou věc – recenze jsou jednostranné, bez možnosti majitele podniku na ně jakkoliv reagovat. To tolik nevadí tam, kde jsou návštěvníci spokojení (i když třeba jednoduché “děkuji” by mohlo vztahy dále utužit), tam, kde si lidé stěžují, ale možnost reakce chybí citelně.

reviews

Tak to ale nezůstane napořád. Facebook slibuje, že během tohoto týdne zprovozní možnost na recenze reagovat. To je veskrze dobrá zpráva, pro majitele stránek na Facebooku to ale zřejmě bude trochu dvousečná zbraň.

Pro ty, kdo svou komunikaci zvládají dobře a v případě potřeby jsou schopni a ochotni se chovat diplomaticky, může novinka samozřejmě přinést jen pozitiva. Stále ještě ale jsou na sociální síti i tací, kteří se s uživateli a zákazníky rádi hádají, a za každou cenu se jim snaží cosi dokázat. Reakce na nespokojenou zákaznickou recenzi přitom bývá pro tyto podnikatele tou vůbec největší výzvou, se kterou se na Facebooku setkávají, a to zpravidla s nepříliš velkým úspěchem. U takových by bylo lepší, kdyby jim možnost komentování recenzí zůstala i do budoucna odepřena.

Na druhou stranu, tomuto typu správců stránek už by to pravděpodobně stejně nepomohlo, protože způsobů, jak si udělat ostudu, i tak najdou celou řadu. Všichni ostatní pak mají důvod mít z nové možnosti komentářů radost.

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

Facebook spouští videokanál pro developery

Jste developer mobilních aplikací, her na Facebooku nebo webových stránek, které Facebook používají ke zvýšení návštěvnosti? Pak pro vás máme dobrou zprávu. Facebook spustil videokanál, který by vám měl přinést inspiraci a vaši práci usnadnit.
Přečtěte si více

To nejlepší na českém Twitteru určí anketa Tweet roku 2013

Český Twitter si nedávno sáhl na metu 150 tisíc uživatelů a dál dynamicky roste. Jeho uživatelé ovlivňují dění na dalších sociálních sítích i v reálném životě. I proto dnes oficiálně startuje anketa Tweet roku 2013, která odhalí to nejlepší, co se u nás za uplynulý rok v této sociální síti urodilo.