Facebook skutečně pracuje na čtečce, ale pro mobily

Facebook podle nových zpráv doopravdy připravuje čtecí aplikaci, přestože s ní prozatím míří jen na mobily, zprvu na iOS. Částečně se tak potvrzují spekulace, které se objevily před tajemnou tiskovou konferencí konanou minulý čtvrtek.

Tisková konference minulý čtvrtek, ke které Facebook předem nedával mnoho vodítek, o co půjde, se nakonec v duchu části spekulací ukázala být o Instagramu a jeho novém videoproduktu. To ale nic nemění na tom, že ani dohady o čtečce nebyly zcela mimo, jak nyní potvrzuje Wall Street Journal.

Podle Journalu sociální síť již rok pracuje na projektu s jednoduchým interním názvem Reader. Má jít o mobilní aplikaci, která by byla konkurentem Flipboardu a umožňovala by mobilním uživatelům sociální čtení. Wall Street Journal o připravované aplikaci mnoho informací nemá, snad jen to, že má v prostředí přizpůsobeném pro mobilní přístroje (tedy chytré telefony a tablety) zobrazovat obsah od uživatelů a vydavatelů z Facebooku. Druhou zajímavou informací je, že pracovní verze je směřována pro iOS, protože se sociální síti při vývoji hodí některé funkce tohoto operačního systému.

Neexistuje ani žádný údaj o tom, kdy bude aplikace hotová pro uživatele. Stejně tak není jisté, že ji Facebook nakonec spustí, a vše nezůstane jen v rámci příprav a experimentů. Experimentů každopádně podle zdrojů Wall Street Journalu proběhlo za více než rok práce na aplikaci mnoho. Především šlo o pokusy, jakým způsobem je nejlepší obsah organizovat a předkládat uživatelům. Hlavní ambicí připravované aplikace je přesvědčit mobilní uživatele k tomu, aby trávili na sociální síti více času. V současnosti totiž většina jejich návštěv netrvá více než pár minut a získat je pro čtení obsahu přímo přes sociální síť by mohlo tento nepříznivý trend zvrátit.

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

TOP memy týdne: Severokejci, sex a životní moudra

I když je svět memů čistě virtuální, okolní svět a události ho extrémně ovlivňují. Kim Čong-un je stále celebritou číslo jedna (a věnuje se mu i nejúspěšnější český mem posledních měsíců), především ale konečně na dveře zaklepalo jaro. A s tím souvisí i zvýšený zájem o sex a vztahy. Nebojte se ale ničeho - roztomilá, úchylná a směšná zvířátka a jiné kravinky obecně jsou samozřejmě celoroční záležitostí.
Přečtěte si více

Foursquare do roka přizná finanční porážku, tvrdí analýza

I v Česku stále populárnější geolokační síti Foursquare se stále nedaří vydělávat. Podle aktuální zprávy PrivCo by proto právě letos mohla dojít investorům trpělivost a ve hře pak bude zejména prodej firmy pod cenou, tedy za méně peněz, než kolik dosud od investorů získala.