Facebook skutečně pracuje na čtečce, ale pro mobily

Tisková konference minulý čtvrtek, ke které Facebook předem nedával mnoho vodítek, o co půjde, se nakonec v duchu části spekulací ukázala být o Instagramu a jeho novém videoproduktu. To ale nic nemění na tom, že ani dohady o čtečce nebyly zcela mimo, jak nyní potvrzuje Wall Street Journal.

Podle Journalu sociální síť již rok pracuje na projektu s jednoduchým interním názvem Reader. Má jít o mobilní aplikaci, která by byla konkurentem Flipboardu a umožňovala by mobilním uživatelům sociální čtení. Wall Street Journal o připravované aplikaci mnoho informací nemá, snad jen to, že má v prostředí přizpůsobeném pro mobilní přístroje (tedy chytré telefony a tablety) zobrazovat obsah od uživatelů a vydavatelů z Facebooku. Druhou zajímavou informací je, že pracovní verze je směřována pro iOS, protože se sociální síti při vývoji hodí některé funkce tohoto operačního systému.

Neexistuje ani žádný údaj o tom, kdy bude aplikace hotová pro uživatele. Stejně tak není jisté, že ji Facebook nakonec spustí, a vše nezůstane jen v rámci příprav a experimentů. Experimentů každopádně podle zdrojů Wall Street Journalu proběhlo za více než rok práce na aplikaci mnoho. Především šlo o pokusy, jakým způsobem je nejlepší obsah organizovat a předkládat uživatelům. Hlavní ambicí připravované aplikace je přesvědčit mobilní uživatele k tomu, aby trávili na sociální síti více času. V současnosti totiž většina jejich návštěv netrvá více než pár minut a získat je pro čtení obsahu přímo přes sociální síť by mohlo tento nepříznivý trend zvrátit.