Facebook si dál hraje, nyní testuje obrácenou Timeline

Vidíte to lépe napravo, nebo raději nalevo? Řeč není o kandidátech prezidentské volby, a dokonce ani o politice, ale o profilu Timeline na Facebooku. Facebook testuje další jednosloupcovou verzi, tentokrát zrcadlově otočenou.

Zatímco v současnosti převažující verze profilů Timeline má sloupce příspěvků dva, někteří uživatelé by měli raději jen jeden. Důvod je jednoduchý, při dvousloupcovém zobrazení se příspěvky nejprve objeví na jedné straně, aby s tím, jak se profil dále načítá, zmizely kamsi do strany, a k tomu často ještě i nahoru nebo dolů.

Facebook proto vydatně testuje i zobrazení s pouhým jedním sloupcem příspěvků, kde ve druhém sloupci jsou pouze boxy s různými typy aktivit. Jednousloupcový profil nemá časovou linku a v místě, kde končí boxy aktivit, i nadále pokračuje v příspěvcích pouze v jednom sloupci. I díky tomu může být sloupec příspěvků o kus širší než sloupec určený boxům. Jednosloupcové rozložení profilů Timeline již sociální síť zkoušela u malého vzorku uživatelů od minulého roku. Nejprve se stejným rozložením, jaké je v nyní používaném dvousloupcovém profilu, tedy s boxy vpravo a příspěvky vlevo.

Nyní serveru Inside Facebook zaslal jeho čtenář Matt Navarra screenshot, ze kterého je patrné, že sociální síť testuje i rozložení opačné. Na obrázku je vidět, že je zachována neexistence časové linky a také větší šířka sloupce věnovaného příspěvkům, oba sloupce jsou ale vzájemně prohozené – boxy nachází po levé straně a příspěvky na pravé. Jak už to tak s podobnými testy bývá, zda se tohoto rozložení dočkáme plošně bude záležet hlavně na tom, jestli Facebook experiment vyhodnotí jako povedený.

Via IF

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

Jak si vede 59 největších sociálních sítí

Oblíbenost desítek sociálních sítí analyzovala ve své studii agentura Ignite Social Media. Jsou mezi nimi tradiční sítě jako Facebook či Twitter, méně tradiční jako DailyMotion a Hi5, nové jako je Google+ či Pinterest i sítě mnohem méně známé. Hlavní zjištění jsou přehledně shrnuta v infografice.