Facebook shání datové analytiky, organizuje soutěž

Jak se stát zaměstnancem Facebooku? Jednou z možností je vyhrát náborovou soutěž, kterou sociální síť organizuje. Ale pozor, tento postup funguje jen pro zkušené a hravé datové analytiky.

V rámci snahy získat ty nejlepší z nejlepších zkouší Facebook různé způsoby, jak oslovit nové zaměstnance. Jedním z nich se již potřetí stala soutěž v komunitě Kaggle orientované na analýzu dat.

Kaggle je něco jako komunita pro crowdsourcování datové analýzy. Stránka má asi 100 tisíc registrovaných členů, kteří se zabývají analýzou dat buď profesionálně, nebo alespoň ve svém volném čase. Firmy a jednotlivci mohou na Kaggle nahrávat svá data a komunita jim na jejich podkladě vytvoří analytické a prediktivní systémy.

Již potřetí využívá stránku k získání šikovných datových analytiků i Facebook. Využívá k tomu formu soutěže, ta aktuální začala 30. srpna a končit bude těsně před Vánocemi.

V rámci soutěže chce Facebook získat datové analytiky, kteří umí špičkově pracovat s textem. K soutěži využívá otázky ze StackExchange, sítě tématicky zaměřených stránek, kde uživatelé mohou klást jakékoliv otázky a ostatní uživatelé jim na ně odpovídají (podobný systém jako například Quora).

Facebook poskytl data ze StackExchange, která obsahují pouze titulek položené otázky a její text. Odborníci z Kagglu mají za úkol vytvořit systém, který na základě titulku a otázky určí, do jakých tematických kategorií otázka spadá a jakých se týká klíčových slov. Celé zadání soutěže je zde.

Autory nejlepších řešení a systémů si Facebook pozve na pohovor. Pokud takové interview dopadne k oboustranné spokojenosti, sociální síť jim nabídne pozici ve svém datovém týmu. Pracovat s údaji, které o sobě největší sociální síti poskytuje více než miliarda aktivních uživatelů, přitom musí být pro kohokoliv, koho tzv. velká data zajímají, ten nejkrásnější sen.

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

Chtějí 6 milionů zhlédnutí, proto krachují v přímém přenosu

Teahouse Transport dnes spouští na Facebooku hodně neobvyklou kampaň, která má firmě pomoci získat nové zákazníky, fanoušky a samozřejmě zajistit publicitu, na jejíž vlně se následně „poveze“ při dalším růstu. Firma, která se specializuje na zprostředkování mezinárodní přepravy zásilek za výhodné ceny, chce, aby dnes zveřejněné video zhlédlo šest milionů lidí. Sama přitom má na Facebooku jen asi osm tisíc fanoušků.