Facebook se vrací ke skutečným penězům, ruší virtuální měnu Credits

Není tomu tak dlouho, jen několik let nazpět, co největší sociální síť Facebook zahájila tažení, v jehož rámci tlačila developery aplikací na její platformě k používání virtuální měny Facebook Credits. Tažení bylo sice úspěšné, Facebook se jej ale nyní zříká, svou měnu opouští a přechází k placení v lokálních národních měnách.

O tom, že Facebook Credits se jejich krátká existence pomalu chýlí ke konci, se roznesly zprávy již před rokem, pak se ale situace kolem virtuální měny utišila a zůstala spíše v ústranní, alespoň mediálně. Tuto středu nicméně Facebook téma vzkřísil, když informoval developery o novém API, umožňujícím integrovat do aplikací placení lokálními měnami. Spolu s představením API totiž sociální síť sdělila, že Facebook Credits, které v posledních dvou letech funkci jednotného platidla na platformě Facebooku zprostředkovávaly, končí 12. září tohoto roku. Nejpozději do té doby musí všichni developeři přejít na nový systém.

Konec Facebook Credits je uzavřením jedné velké kapitoly v historii sociální sítě, která si od své virtuální měny slibovala poměrně hodně. Svého času dokonce tlačila developery, aby přešli na výhradní placení touto měnou v rámci aplikací. Postupně upsala celou řadu velkých developerů, v počátečních fázích část z nich dobrovolně, ostatním prostor pro svobodné rozhodnutí již později nedala.

Credits ale nevydržely dlouho, už rok potom, co z nich Facebook udělal povinnost, se objevily náznaky o přechodu na lokální měny. Tyto náznaky nyní docházejí svého naplnění. Developeři, kteří v mnoha případech opouštěli původní model virtuálních měn specifických pro danou hru, a ve svých aplikacích zaváděli placení přímo kredity, jsou nyní Facebookem hromadně vyzýváni, aby opětovné zavedení speciálních herních měn zvážili.

Facebook změnou ztratí část prostředků z prodeje Credits, které měl jako bonus v případech, kdy si uživatelé sice virtuální měnu nakoupili, v aplikacích ji ale už neutratili, a tak se sociální síť nemusela o utržené prostředky s nikým dělit. Developerům naopak prodej přes virtuální měny přinese možnost stanovit odlišné ceny zboží v různých měnách a tím také pro různé regiony a potažmo lokální cílové skupiny.

Via FB

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

TOP memy týdne: RIP IE

Internet Explorer: i když jsme ho nesnášeli, nadávali na něj, dělali si z něj legraci a v posledních letech už na něj vlastně i trochu zapomněli, byl součástí našich životů. A teď postupně úplně zmizí. A internet kondoluje. Ale jenom chvilku, po pár vteřinách se vrátil k tradičním kravinkám.