Facebook se naučil rozpoznávat hudbu a video

Facebook si myslí, že chcete u všeho, co děláte,  aby o tom věděli i vaši přátelé. A to i tehdy, pokud posloucháte hudbu nebo sledujete seriál, které ani vy sami neznáte. Proto se sociální síť chystá o funkci  rozpoznávání hudby a videa vylepšit své aplikace pro Android a iOS.

Nová funkce uživatelům umožní, aby během psaní statusů na mobilech nechali zapnutý mikrofon, který ze zvuků v jejich okolí automaticky rozpozná, jaká hudba jim právě hraje nebo co zrovna běží v nedaleké televizi. Uživatel tuto informaci může k napsanému statusu automaticky připojit, a se svými přáteli tak sdílet, co právě sleduje či poslouchá. Funkce není povinná, a jde vypnout jak úplně z nastavení, tak pro daný status přímo z políčka, kde jej píšete.

facebook music identify

Že je funkce aktivní rozpoznáte tak, že se pohybuje ikonka ekvalizéru v políčku pro psaní statusu. Poklepáním na tuto ikonu je možné jednoduše automatické rozpoznávání vypnout. Druhou možností je funkci nechat dělat co umí a výsledek potom nasdílet. V takovém případě Facebook u hudby připojí 30 vteřinovou ukázku písničky, u seriálu automaticky zmíní i sérii a epizodu, kterou právě sledujete. Přidat samozřejmě můžete i emotikony poklepáním na obrázek smajlíku.

Facebook se dušuje, že nahraný zvuk nikam neukládá. Používá jej prý pouze pro účely rozpoznání hudby či televize v okolí, poté jsou data okamžitě smazána. Funkce by se v obou hlavních aplikacích měla objevit během následujících několika týdnů.