Facebook se naučil rozpoznávat hudbu a video

Do aplikací Facebooku pro iOS a Android brzy zamíří zajímavá novinka. Na základě odposlechu mikrofonem se tyto aplikace naučí rozpoznávat, jakou hudbu zrovna posloucháte nebo jaký pořad sledujete. Kopírují tak známou službu Shazam, která si podobnou funkcí získala miliony uživatelů. Na rozdíl o ní ale Facebook chce, abyste získanou informaci sdíleli s přáteli.

Facebook si myslí, že chcete u všeho, co děláte,  aby o tom věděli i vaši přátelé. A to i tehdy, pokud posloucháte hudbu nebo sledujete seriál, které ani vy sami neznáte. Proto se sociální síť chystá o funkci  rozpoznávání hudby a videa vylepšit své aplikace pro Android a iOS.

Nová funkce uživatelům umožní, aby během psaní statusů na mobilech nechali zapnutý mikrofon, který ze zvuků v jejich okolí automaticky rozpozná, jaká hudba jim právě hraje nebo co zrovna běží v nedaleké televizi. Uživatel tuto informaci může k napsanému statusu automaticky připojit, a se svými přáteli tak sdílet, co právě sleduje či poslouchá. Funkce není povinná, a jde vypnout jak úplně z nastavení, tak pro daný status přímo z políčka, kde jej píšete.

facebook music identify

Že je funkce aktivní rozpoznáte tak, že se pohybuje ikonka ekvalizéru v políčku pro psaní statusu. Poklepáním na tuto ikonu je možné jednoduše automatické rozpoznávání vypnout. Druhou možností je funkci nechat dělat co umí a výsledek potom nasdílet. V takovém případě Facebook u hudby připojí 30 vteřinovou ukázku písničky, u seriálu automaticky zmíní i sérii a epizodu, kterou právě sledujete. Přidat samozřejmě můžete i emotikony poklepáním na obrázek smajlíku.

Facebook se dušuje, že nahraný zvuk nikam neukládá. Používá jej prý pouze pro účely rozpoznání hudby či televize v okolí, poté jsou data okamžitě smazána. Funkce by se v obou hlavních aplikacích měla objevit během následujících několika týdnů.

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

Konečně. Facebook umožní propojit lokální stránky do jedné

Dlouho chystaná funkce, kterou jste si již od května mohli prohlédnout na stránkách spravovaných samotným Facebookem, bude zřejmě brzy v provozu pro všechny značky. Jedna firemní stránka na Facebooku tak pod společnou URL adresou může sdružovat všechny lokální verze, které přitom mají nadále možnost komunikovat samostatně.