Facebook se blíží možná největší akvizici své historie, chce prý izraelský Waze

Facebook má v plánu další, již třetí akvizici izraelského startupu, a zároveň druhou, která by se mohla přiblížit magické hranici miliardy dolarů. Zatímco posledně v případě Instagramu miliarda dolarů nakonec nepadla (v době schválení akvizice její cena byla 747 milionů dolarů), v tomto případě miliarda v současnosti nereálná není.

Prozatím se mluví o ceně mezi 800 miliony a miliardou dolarů, jak Facebook, tak Waze ale odmítli spekulace komentovat. Izraelský startup má na svém kontě mapovou aplikaci s více než 40 miliony uživatelů, ve které mohou metodou crowdsourcingu upozorňovat sami uživatelé na aktuální dopravní situaci. Podle informací TechCrunche se nicméně k akvizici opravdu schyluje, v současnosti se řeší poslední související otázky. Především to, zda Waze zůstane v Izraeli, nebo se přesune do USA. Předchozí dva izraelské startupy Snaptu a Face.com, které sociální síť kupovala v letech 2011 a 2012, potkal druhý nastíněný osud, a tak se stěhovaly za moře.

Waze již dříve jednal o akvizici s Applem, k odkupu ale nakonec nedošlo. Jediným výsledkem jednání tehdy bylo zahrnutí technologie od Waze do nepříliš úspěšných „jablíčkových“ map.

Via TC