Facebook se blíží možná největší akvizici své historie, chce prý izraelský Waze

Až miliardu dolarů by mohl Facebook stát izraelský startup Waze, o jehož blížící se akvizici největší sociální sítí píší izraelská média. Waze se zaměřuje na mapové a GPS aplikace pro mobilní telefony s crowdsourcingovými prvky.

Facebook má v plánu další, již třetí akvizici izraelského startupu, a zároveň druhou, která by se mohla přiblížit magické hranici miliardy dolarů. Zatímco posledně v případě Instagramu miliarda dolarů nakonec nepadla (v době schválení akvizice její cena byla 747 milionů dolarů), v tomto případě miliarda v současnosti nereálná není.

Prozatím se mluví o ceně mezi 800 miliony a miliardou dolarů, jak Facebook, tak Waze ale odmítli spekulace komentovat. Izraelský startup má na svém kontě mapovou aplikaci s více než 40 miliony uživatelů, ve které mohou metodou crowdsourcingu upozorňovat sami uživatelé na aktuální dopravní situaci. Podle informací TechCrunche se nicméně k akvizici opravdu schyluje, v současnosti se řeší poslední související otázky. Především to, zda Waze zůstane v Izraeli, nebo se přesune do USA. Předchozí dva izraelské startupy Snaptu a Face.com, které sociální síť kupovala v letech 2011 a 2012, potkal druhý nastíněný osud, a tak se stěhovaly za moře.

Waze již dříve jednal o akvizici s Applem, k odkupu ale nakonec nedošlo. Jediným výsledkem jednání tehdy bylo zahrnutí technologie od Waze do nepříliš úspěšných “jablíčkových” map.

Via TC

 

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

Změna. Placené příspěvky si na Facebooku najdou i nefanoušky

Pokles akcií Facebooku po vstupu na burzu bude podle všeho mít vliv i na koncové uživatele. Ve snaze zvrátit nedůvěru investorů Facebook přichází se stále novými reklamními formáty, s nimiž se postupně odchyluje od své původní neagresivní strategie. Nejnovějším krokem je testování možnosti zaplatit si za šíření příspěvků i mezi nefanoušky.