Facebook radí, jak si chránit soukromí před vyhledáváním v Graph Search

V souvislosti s novým vyhledáváním Facebooku nazvaným Graph Search se opět a znovu ukázalo, jak jsou někteří uživatelé neopatrní pokud jde o nastavení soukromí na sociální síti. Facebook proto speciálně v souvislosti s vyhledáváním vydal nový příspěvek na svůj blog, kde radí základní způsoby, jak předejít vyhledatelnosti věcí, které by si uživatel raději nechal pro sebe.

Ačkoliv jediným spolehlivým způsobem, jak o sobě na Facebooku nci neprozrazovat, je na něm vůbec nebýt a nepoužívat ho, existují různé způsoby jak možné negativní nechtěné následky omezit. Důležitou roli v tomto ohledu hraje nastavení soukromí na největší sociální síti, tedy toho, jaké příspěvky a informace může kdo z přátel a případně také ostatních uživatelů vidět.

Ještě větší důležitost přitom nastavení soukromí hraje právě s ohledem na nové vyhledávání Graph Search, které dostupnost všech informací na Facebooku významně zvýšilo. Informace totiž mohly být pro určitého uživatele teoreticky dostupné i dříve, bez efektivního vyhledávání ovšem bylo výrazně komplikovanější se k nim dostat. To se nyní změnilo, a jak ukazují některé zkušenosti, například speciálně založený blog na Tumblru, pro mnohé to může znamenat problém. Hlavně pokud si nedali v minulosti pozor, co o sobě zveřejňují a jaké aktivity se na sociální síti dopouští.

Asi i proto Facebook opět opakuje, jak se soukromím na něm pracovat. Tentokrát k tomuto účelu vytvořil blogový příspěvek, kde shnuje nejčastěji pokládané otázky, například jak nastavit viditelnost svých Likes, seznamu přátel či fotografií. Ty nejdůležitější informace pak shrnuje v krátkém videu. Pokud si tedy nejste jistí, jak na tom s ochranou svého soukromí jste, může vám pročtení rad od Facebooku napomoci.

Jeden drobný tip na závěr. Viditelnost všech svých příspěvků, fotek, či příspěvků kde jste označeni, najdete v Logu aktivity na svém profilu Timeline. Veškerý obsah je přehledně rozdělen podle toho, zda jej postujete sami, nebo jde o příspěvky od ostatních na vaší zdi nebo ve kterých jste označeni, případně zda jde o fotografie, Likes, komentáře či automatické příspěvky aplikací. Přes Activity Log lze sice upravovat viditelnost příspěvků pouze individuálně, tedy pouze pro jednotlivý příspěvek, pro základní kontrolu, co o sobě přes kým publikujete, jde ovšem o velice praktický nástroj.

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

CZTwitter: Jak si podmanit tweetující hejno

Zlaté marketingové heslo "obsah je král" platí pro Twitter víc než kde jinde. Ukázali to řečníci na konferenci CZTwitter, podle kterých je na to 140 znaků někdy až moc. Alespoň pokud jste šikovní a správně jste Twitter a jeho komunitu pochopili. Protože, jak na konferenci zaznělo, nějaká ta pravidla tahle sociální sít přeci jen má.