Facebook prý zvažuje přidání hashtagů

Podle zdrojů amerického magazínu Wall Street Journal zvažuje největší sociální síť, že by v budoucnu přidala hashtagy po vzoru Twitteru a dalších sociálních sítí. Budoucnost by to ale neměla být nijak blízká, podle dosavadních kusých informací se vše jeví být spíš ve stadiu příprav.

Růst hashtagů do širšího povědomí má na svědomí mikroblogovací síť Twitter, kde poprvé došly masového užití i u mainstreamovější části populace. Málokdo ale ví, že to není místo, kde vznikly. Úplně poprvé se totiž objevily ještě dlouho před vznikem Twitteru v programu pro internetovou komunikaci nazvaném IRC, který byl vytvořen již v roce 1988 a díky některým výhodám oproti jiným komunikačním protokolům ho miliony uživatelů používají dodnes.

S tím, jak se hashtagy uchytily na Twitteru, je začaly přejímat další sociální sítě. V současnosti není problém na ně narazit na Google+, Instagramu, Pinterestu či Tumblr, prostě na většině velkých sociálních sítí. Jedinou viditelnou výjimkou je Facebook, který je nepoužívá.

Podle zdrojů Wall Street Journal ale možná ne na dlouho, protože i Facebook prý na implementaci hashtagů nyní pracuje. Z informací WSJ není vůbec jasné, jak daleko by tyto práce měly být, zdroje ale zdůrazňovaly, že se hashtagy na nejpopulárnější sociální síti objeví spíše později nežli dříve. Tedy že jejich spuštění rozhodně není na spadnutí, ale v současnosti se o nich přemýšlí a pracuje se na nich.

Pro Facebook by zavedení hastagů mohlo znamenat možnost snadnějšího vyhledávání mezi příspěvky a komentáři a díky snadnější dohledatelnosti také další rozvoj probíhajících konverzací. Hashtagy ale nemusí být takovou výhrou pro všechny, z jedné studie například vyplynulo, že jejich využívání odrazuje potenciální followery z řad méně zaběhnutých uživatelů Twitteru.

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

Facebook ukončuje Questions pro běžné uživatele

Možná si ještě pamatujete na funkci Questions alias Otázky, kterou Facebook představil předloni a počátkem minulého roku významně předělal. Největší sociální síť ji minulý týden ukončila pro běžné uživatele, dostupná již od nynějška bude jen ve skupinách, pro správce stránek a pro účastníky událostí.