Facebook prý zvažuje přidání hashtagů

Podle zdrojů amerického magazínu Wall Street Journal zvažuje největší sociální síť, že by v budoucnu přidala hashtagy po vzoru Twitteru a dalších sociálních sítí. Budoucnost by to ale neměla být nijak blízká, podle dosavadních kusých informací se vše jeví být spíš ve stadiu příprav.

Růst hashtagů do širšího povědomí má na svědomí mikroblogovací síť Twitter, kde poprvé došly masového užití i u mainstreamovější části populace. Málokdo ale ví, že to není místo, kde vznikly. Úplně poprvé se totiž objevily ještě dlouho před vznikem Twitteru v programu pro internetovou komunikaci nazvaném IRC, který byl vytvořen již v roce 1988 a díky některým výhodám oproti jiným komunikačním protokolům ho miliony uživatelů používají dodnes.

S tím, jak se hashtagy uchytily na Twitteru, je začaly přejímat další sociální sítě. V současnosti není problém na ně narazit na Google+, Instagramu, Pinterestu či Tumblr, prostě na většině velkých sociálních sítí. Jedinou viditelnou výjimkou je Facebook, který je nepoužívá.

Podle zdrojů Wall Street Journal ale možná ne na dlouho, protože i Facebook prý na implementaci hashtagů nyní pracuje. Z informací WSJ není vůbec jasné, jak daleko by tyto práce měly být, zdroje ale zdůrazňovaly, že se hashtagy na nejpopulárnější sociální síti objeví spíše později nežli dříve. Tedy že jejich spuštění rozhodně není na spadnutí, ale v současnosti se o nich přemýšlí a pracuje se na nich.

Pro Facebook by zavedení hastagů mohlo znamenat možnost snadnějšího vyhledávání mezi příspěvky a komentáři a díky snadnější dohledatelnosti také další rozvoj probíhajících konverzací. Hashtagy ale nemusí být takovou výhrou pro všechny, z jedné studie například vyplynulo, že jejich využívání odrazuje potenciální followery z řad méně zaběhnutých uživatelů Twitteru.

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

Běháte s aplikací? Co trasou namalovat nějaký symbol. Američanka vybíhá pánská přirození

Máte na sociálních sítích kamarády, kteří si pořídili sportovní aplikaci na zobrazování uběhnuté nebo ujeté trasy a teď vás otravují svými výkony? Pronásledují vás mapky skrývající jejich zářnou kondičku? Ať už vás to jen prostě nezajímá, nebo vás kvůli tomu dokonce hryže svědomí, máme pro vás variantu, jak takovým sportovcům poslat vztyčený prostředníček. A to doslova.
Přečtěte si více

LinkedIn otevře svou publikační platformu pro všechny

LinkedIn nechce být sociální sítí, kterou navštívíte, jen pokud zrovna hledáte práci. Pomoci by s tím mělo otevření publikační platformy pro všechny uživatele v příštích týdnech a měsících. LinkedIn by se tak mělo stát místem, kde si můžete budovat reputaci průběžně, nebo sledovat zajímavý obsah od ostatních uživatelů.