Facebook prý testuje sdílení videa ve stylu Vine pro Instagram

Nejde sice o kdovíjak originální počin, rozhodně jde ale o zprávu, která si zaslouží pozornost. Facebook prý chystá ve spolupráci Instagramem službu pro sdílení videa ve stylu Vine od Twitteru, pouze s drobnými rozdíly.

O chystané konkurenci k Vine se od zdroje blízkého Facebooku dozvěděl Matthew Keys z blogu the Desk. Aplikace, která umožňuje sdílet video v délce od pěti do deseti vteřin, se prý nyní testuje interně v Instagramu.

Prozatím samozřejmě není jasné ani to, zda nakonec skutečně spatří světlo světa, ani to, v jaké podobě by se tak mělo stát. Možností je celá řada, od různých variant pro délku sdíleného videa, přes to, zda bude aplikace samostatná, či by se v některé z příštích verzí stala součástí Instagramu, až po otázku, jestli bude obsahovat filtry ve stylu těch pro úpravu fotografií.

Pokud je informace pravdivá, jde rozhodně o uznání ze strany Facebooku, že se Twitter svou aplikací Vine trefil do černého. Pokud by se Facebook o takovou aplikaci snažil také, znamená to, že nechce v oblasti sdílení krátkého videa zcela vyklidit prostor a zůstat pozadu. V tom případě největší sociální síť cítí, že v nápadu krátkých videí je budoucnost, nebo alespoň její část.

Via TD

Total
0
Shares
Další články