Facebook prý příští týden představí svůj vlastní operační systém na bázi Androidu

Pozvánky, které Facebook rozeslal na akci pro novináře příští týden, toho mnoho neříkají, mluví pouze o “novém domově Facebooku na Androidech”. Podle zpráv, které se různým médiím podařilo získat, však nejde o novou aplikaci, jak text pozvánky působí na první pohled, ale rovnou o operační systém.

O tom, že Facebook jednou udělá vlastní telefon, se spekuluje už dlouhá léta. Sociální síť několikrát tyto spekulace popírala, říkala, že se to nikdy nestane, a že se soustředí na jiné služby a funkce, takže telefony přenechá jiným. To ale neznamená, že se Facebook mobilům vyhne úplně. Svým způsobem totiž, alespoň podle některých zdrojů, telefon od Facebooku na cestě je. Sociální síť ale nemá nejmenší podíl na jeho hardwaru a fyzické stránce zařízení, zabývá se pouze tvorbou softwaru, a to včetně operačního systému.

Podle zpráv TechCrunche by událost, na kterou na příští čtvrtek sezvala sociální síť novináře do svého sídla, měla být představením nového operačního systému, který je postavený na bázi Androidu, ale má hloubkově integrované některé funkce sociální sítě. Tento operační systém by prvního uplatnění měl dojít na přístroji, který bude vyrábět HTC. Podobné informace přitom má i server 9to5Google, který navíc tvrdí, že se na nový přístroj již připravuje marketingová kampaň. Ta má telefon propagovat především jako formu životního stylu jeho případných majitelů, nikoliv prostřednictvím jeho hardwarových či softwarových vlastností.

Jak to s telefonem či případně alespoň operačním systémem od Facebooku skutečně je, to se pravděpodobně ukáže buď během následujících dnů, nebo nejpozději příští čtvrtek, kdy se bude konat zmíněná tisková konference. Jedna ze zatím neověřitelných spekulací, které se drží i Bussiness Insider, tvrdí, že v případě telefonu nejde o iniciativu Facebooku, ale spíše HTC, kterému Facebook pouze vychází vstříc.

HTC se již v minulosti pokoušelo přijít na trh s přístrojem, který by byl napojený na Facebook více než pouhou aplikací, nikdy se mu ale prorazit nepodařilo. Nikdy dříve se ale také nejednalo o operační systém, který by měl Facebook skutečně do hloubky integrovaný.

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

Memy, virály, technologie, Facebook. Digital Briefing o trendech pro příští rok

Trendy, návody a spoustu inspirativních kampaní pro online marketing přinesla konference Digital Briefing 2013. Mimo jiné ukázala, že přednášející sice občas mluví i o Flickru nebo Pinterestu, zdá se ale, že už se snahou promovat jiné sítě než Facebook polevují. A věřte nebo ne, firmy mají v sociálních sítích pořád problémy. Pokud mezi ně patříte nebo jen hledáte něco nového a svěžího, čtete...
Přečtěte si více

Twitter spouští velkou startupovou soutěž. Hledá nápady na nové aplikace

Twitter se vůbec poprvé pustil do pořádání soutěže pro startupy. Jeho první počin se jmenuje Hatch - a co se z tohoto hnízda vysedí, hodlá využít pro sebe. Jednou z podmínek je totiž propojitelnost s Twitterem. Ta nejvyšší peněžitá odměna dosahuje 25 tisíc dolarů. Dostat se můžete ale třeba i na mentorské sezení s někým z vedením Twitteru mezi čtyřma očima. Zkusíte štěstí?