Facebook prý připravuje elektronické peníze

Facebook se chce stát elektronickou bankou. Podle zpráv z konce víkendu sociální síť v Irsku usiluje o povolení, která jsou nutná k provozování elektronických platebních služeb.

Podle informací Financial Times chybí Facebooku jen několik týdnů do získání povolení, které je nutné k provozování služeb elektronických peněz a jejich převodů. O povolení prý sociální síť zažádala v Irsku, kde se také nachází její mezinárodní sídlo.

Pokud Facebook skutečně povolení dostane, budou u něj jeho uživatelé moci ukládat peníze a převádět je ostatním. Facebook je v rámci projektu v jednání se třemi londýnskými startupy, TransferWise, Moni Technologies a Azimo, které poskytují služby v rámci mezinárodního převodu peněz s pomocí mobilních telefonů.

Podle vyjádření osob, které jsou dle Financial Times s plány sociální sítě seznámeny, mají služby elektronických peněz zvýšit relevanci Facebooku především v rozvojovém světě. Právě tam prý sociální síť s novinkou hodlá primárně cílit. Mluvčí Facebooku se ke zprávám nevyjádřil s tím, že jeho společnost nekomentuje dohady a spekulace.

 

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

Infografika: Jak na Facebookové soutěže

Soutěže na Facebooku jsou téma, které si pozornost rozhodně zaslouží. Už proto, že nejde jen o to vymyslet dobrou a uživatelsky přitažlivou soutěž, ale také splnit všechny podmínky, které sociální síť ukládá, a v neposlední řadě též naplnit vlastní marketingové cíle. Pojďme si zopakovat základní kroky s přehlednou infografikou.
Přečtěte si více

Ve sklepě s Michalem Pastierem

Do sklepa konečně zavítal šéf jedné z nejzajímavějších agentur na českém a slovenském trhu, kterou Zaraguza Digital jednoznačně je. Nechali jsme si od něj poradit, jak konkrétně by se měl správně dělat marketing na sociálních sítích, vyprávět o nutnosti vyváženosti technologií a kreativy, i prozradit některé další plány a úspěchy.