Facebook prý bude prodávat videoreklamu za milion dolarů za den

Videoreklama na Facebooku, která se bude sama přehrávat, se zase o něco přiblížila. Původní zprávy z konce minulého roku získávají přesnější obrys díky informaci AdAge, podle které za jeden spot bude sociální síť chtít od inzerentů milion dolarů za den kampaně a první videospoty by měly přijít počátkem léta.

Facebook chystá videoreklamu, potvrzuje nyní server AdAge zprávy, které se o přípravě nového formátu reklamy objevily koncem minulého roku. A pro inzerenty by to neměla být levná zábava.

Původní informace o tom, že se reklamy budou přehrávat samy, AdAge potvrzuje. Jejich délka by měla být omezena horní hranicí 15 vteřin, a přehrávat se, stejně jako říkají původní zprávy, budou nejen přes news feed, ale více do šířky, včetně postranních sloupců Facebooku (zda to znamená celou šířku obrazovky, nebo o trochu méně, ze zpráv nevyplývá). Nicméně nic není definitivní, podle zdrojů, které se k reklamě pro AdAge vyjadřovaly, není ještě podoba reklam finální a může se změnit.

Facebook i přesto už teď pro novou videoreklamu nabízí agenturám první reklamní sloty. Ty jsou čtyři a jejich cílení je na muže a ženy a nad třicet a pod třicet let ve všech v úvahu přicházejících kombinacích, tedy muži nad třicet, muži pod třicet, ženy nad třicet a ženy pod třicet. Každý slot může každý den obsadit pouze jedno video, proto je počet denních spotů omezen na maximálně čtyři. Unikátnímu uživateli by se spot, který na něj cílením připadá, měl přehrát za den maximálně třikrát.

První videoreklamy prý Facebook plánuje na počátek léta a měly by se uživatelům začít zobrazovat někdy na přelomu června a července. Asi vůbec nejzajímavější informací je ale jejich cena – zdroje uvádí, že za rezervaci jednoho slotu na jeden den Facebook požaduje kolem milionu dolarů. Pokud by se všechny sloty podařilo za tuto cenu vyprodat na celý rok (a to je velké kdyby), přišel by si Facebook na novém formátu na více než miliardu dolarů ročně.

Via AA

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

AP začala svůj Twitter účet dvakrát denně pronajímat Samsungu

Uživatelům pravidly svázaného Facebooku to možná připadá jako sci-fi, ale majitelé účtů na Twitteru mohou se svými profily nakládat poměrně volně a nechat si platit za to, že budou někomu dělat reklamu. V těchto dnech se o tom přesvědčí i 1,5 milionu následovníků agentury AP, nadšení z toho však moc nejsou.