Facebook promazal falešné účty a nepoctivě získané Like

Pokud včera i na vaší stránce na Facebooku ubyli fanoušci, nezoufejte. Úbytek nebyl způsoben tím, že by vás najednou přestalo vaše publikum mít rádo, to pouze Facebook promazával falešné účty a Like získané nepoctivým způsobem – například ukradením účtu nebo malwarem.

Facebook na plán promazat falešné fanoušky upozorňoval dopředu, podle jeho předběžných propočtů stránky neměly přijít o více než procento fanoušků. To se nakonec potvrdilo – dle letmé analýzy, kterou provedl TechCrunch, většina velkých stránek ztrácela pouze v rozmezí setin a desetin procenta. Jediné stránky, které mohly ztrácet větší podíl fanoušků, byly stránky, které v minulosti cíleně získávaly své fanoušky nepoctivým způsobem.

Například stránka Texas Holdem Poker, která je výkladní skříní známé hry od Zyngy, ztratila ze svých 63 milionů fanoušků zhruba 96 tisíc. To je přibližně 0,15 procenta. Z velkých stránek přitom ztrácel poker spíš více, například obdobně velké stránky umělců ztratily pouze kolem 20 tisíc fanoušků.

Velké stránky muzikantů na Facebooku ztrácely kolem 20 tisíc

Menší počty fanoušků, alespoň pokud k jejich snížení došlo promazáním falešných účtů, jsou pro majitele stránek výhodou. Budou nyní mít přesnější přehled o tom, jak si jejich příspěvky vedou mezi skutečnými fanoušky, a jak velká část z nich příspěvky vůbec vidí. Navíc i majitelé falešných účtů mohou být čas od času aktivní a například takové Promoted Posts potom v případě placeného zobrazení příspěvku zbytečně stojí peníze, které nepřináší žádnou přidanou hodnotu.

A vydělávají i uživatelé, pro které méně falešných účtů znamená méně spamu, méně podezřelých žádostí o přátelství a menší šanci, že se stanou obětí scamu. Rozhodně bude zajímavé sledovat, které stránky na českém i světovém Facebooku nyní bude tratit nejvíce.

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

Facebook odhalil reklamu na nový Home a vysvětlil podrobnosti

Židle jsou jako Facebook. Pamatujete ještě na tuhle divnou a notně vysmívanou reklamu? Tentokrát jde Facebook do televize s reklamou od Wieden+Kennedy na svou novou mobilní aplikaci Home, a přestože odvážné metafory vystřídal spíš smyslově přitažlivý surrealismus a nechybí ani kočičky, první reakce ani v tomto případě nevyznívají zrovna pozitivně.
Přečtěte si více

TOP memy týdne: Ach, vy ženy…

Svět memů je v těchto dnech smutnější a opuštěnější než obvykle, stejně jako celý internet. Všichni totiž hrají nové GTA a na blbosti online není tolik času jako normálně. Přesto, trocha času na utahování si z nových iPhonů, církve, "duckfaců", Džambulky a z žen obecně se naštěstí najde vždycky.
Přečtěte si více

Facebook ocenil 20 nejlepších kampaní. Prohlédněte si je

Sedm bronzových, šest stříbrných, pět zlatých a dvě speciální modrá ocenění získali tvůrci kampaní v rámci nyní již tradiční soutěže pořádané stránkou Facebook Studio. Tu Facebook vytvořil skoro přesně před dvěma lety coby zdroj inspirace a novinek pro social media marketéry.